سازماندهی مشارکت‌های مردمی برای مقابله با کرونا؛ شهر خرم‌آباد به ۳۸ بلوک تقسیم شد

سازماندهی مشارکت‌های مردمی برای مقابله با کرونا؛ شهر خرم‌آباد به ۳۸ بلوک تقسیم شد
شناسه خبـر : ۹۴۳۹ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۹

فرماندار خرم‌آباد با اشاره به اجرای طرح  سازماندهی مشارکت‌های مردمی و تقسیم شهر به ۳۸ محله گفت: نیارمندی‌ها و مشکلات محلات توسط قرارگاه صاحب الامر(عج) در ستاد شهرستانی مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

- اخبار استانها -

جعفر طولابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد ، با اشاره به سازماندهی مشارکت‌های مردمی اظهار داشت: بر اساس ابلاغ دستورالعمل مرکز مبنی بر سازماندهی مشارکت‌های مردمی جهت کمک به کرونا در حوزه‌های مختلف مادی و غیر مادی تاکنون دو جلسه برگزار شده است. 

وی افزود: ستاد سازماندهی مشارکت‌های مردمی در هر شهرستان به ریاست فرماندار، قائم مقامی فرمانده سپاه هر شهرستان و همچنین حضور اکثر مدیران دستگاه‌های اجرایی در استان لرستان تشکیل شده که در این جلسه شهر خرم‌آباد به 38 بلوک تقسیم بندی شده است.

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: هدف از سازماندهی مشارکت‌های مردمی که در قالب تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد،گروه‌های جهادی، خیران، مجامع مختلف و موسسات خیریه که به صورت خودجوش در بحران‌ها پای کار می‌آیند جلوگیری از موازی کاری است چرا که در مقابله با کرونا در بحث گندزدایی و ضدعفونی محلات و روستاها شاهد بودیم منطقه‌ای چند بار ضدعفونی شده ولی منطقه دیگری فراموش می‌شود.

وی بیان کرد: براساس طرح سازماندهی مشارکت‌های مردمی تمامی فعالیت‌های تشکل‌های مردمی جهت کمک به مردم با برنامه‌هایی که از قبل توسط ستاد ساماندهی مشارکت‌های مردمی برنامه‌ریزی شده به صورت محله محور انجام شود.

طولابی گفت: براساس برنامه‌ریزی ستاد سازماندهی مشارکت‌های مردمی برای هر محله و بلوک شورای محله تشکیل شده که متشکل از کمیته‌های مختلف با حضور معتمدان محله است و زیر نظر قرار گاه صاحب الامر(عج) ساماندهی می‌شوند. 

وی در رابطه با اقدامات شورای محله تصریح کرد: شناسایی ظرفیت‌های هر محله و خانواده‌های آسیب پذیر و نیازمند، اولویت‌بندی نیازهای خانواده‌های آسیب پذیر جهت توزیع کمک‌های مردمی بر اساس اولویت‌ها از جمله اقدامات شورای محله است. 

فرماندار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: محله‌ها توسط قرارگاه صاحب الامر(عج) شکل گیری شده و رابطان محلات با قرارگاه ارتباط برقرار کرده، نیازمندی‌ها و مشکلات را مطرح کرده که توسط قرارگاه صاحب الامر(عج) در ستاد شهرستانی سازماندهی مشارکت‌های مردمی مطرح و تصمیم گیری خواهد شد. 

وی اظهار داشت: ممکن است در محله‌ای ظرفیت‌های موجود پاسخگوی نیازهای مردم نباشد بر همین اساس از ظرفیت‌های محله‌های دیگر به عنوان معین به این محله‌ها کمک خواهد شد.

طولابی افزود: در سطح بخش‌ها ستادهای سازماندهی مشارکت‌های مردمی با مسئولیت بخشدار و عضویت دستگاه‌ها تشکیل و در روستاها نیز شورا و دهیار روستا مسئولیت شناسایی خانواده‌های نیازمند و آسیب پذیرجهت معرفی به کمیته  بخش  را بر عهده دارند. 

فرماندار خرم‌آباد عنوان کرد: اجرای طرح سازماندهی  مشارکت‌های مردمی در شهرستان خرم‌آباد در حال حاضر در پنج محله کم برخوردار و حاشیه‌ای به عنوان پایلوت اجرا خواهد شد که پس از شناسایی نقاط ضعف و قوت به 38 محله تعیین شده  شهرستان تعمیم خواهیم داد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم همیشه در بحران‌های کار هستند بیان کرد: در سیل سال گذشته استان لرستان شاهد همدلی و پای کار آمدن مردم در شهرستان‌های سیل زده استان بودیم و در بحث کرونا  نیز باز هم مردم،گروه‌های مختلف جهادی، سازمان‌های مردم نهاد، خیران در بحث تولید و توزیع اقلام بهداشتی مورد نیاز مردم، ضدعفونی کردن اماکن و کمک‌های معیشتی فعال بوده ولی چون متفرق هستند با اجرای  طرح سازماندهی مشارکت‌های مردمی این فعالیت‌ها هدفمند خواهد شد.

انتهای پیام/645/ح

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات