۲۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد

۲۴ میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر صادر شد
شناسه خبـر : ۹۴۳۷ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳

مدیرکل گمرک بوشهر از صادرات ۲۴.۷ میلیون تن کالا به ارزش ۸.۴ میلیارد دلار از گمرکات استان بوشهر در سال گذشته خبر داد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، بهروز قره‌بیگی ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به افزایش فعالیت تجاری از گمرکات استان بوشهر اظهار داشت: با وجود تحریم‌های ظالمانه اقتصادی دشمن، ولی فعالیت تجاری در استان بوشهر افزایش یافت که نشان از تلاش بی وفقه فعالان اقتصادی در مقابله با تحریم‌ها است.

وی از صادرات 24.7 میلیون تن کالا از گمرکات استان بوشهر در سال گذشته خبر داد و گفت: 24 میلیون و 756 هزار تن کالا با احتساب میعانات گازی از گمرکات استان بوشهر در سال  گذشته صادر شد.

مدیرکل گمرک بوشهر ارزش کالاهای صادرلاتی یاد شده را 8 میلیارد و 490 میلیون دلار دانست و بیان کرد:در این مدت 23 میلیون و 727 هزار تن کالا به ارزش حدود 7 میلیارد و 627 میلیون دلار بدون احتساب میعانات گازی از گمرکات استان صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال ماقبل آن از نظر وزن 19 درصد افزایش داشته است.

وی، عمده کالاهای صادراتی از گمرکات استان را محصولات پتروشیمی، میعانات گازی، مواد معدنی، انواع آبزیان و  سبزیجات و صیفی جات دانست و تصریح کرد: این کالاها  عمدتاً به کشورهای چین، امارات متحده عربی، مناطق ویژه، افغانستان، هند، کره جنوبی ، قطر، پاکستان، ترکیه و برزیل صادر شده است.

قره‌بیگی صادرات گمرکات استان بوشهر را در سه بخش میعانات گازی، محصولات پتروشیمی و سایر کالاها دانست و بیان کرد: در سال قبل افزون  بر 505 هزار تن کالا به ارزش افزون بر یک‌ میلیارد و 237 میلیون دلار از گمرکات استان بوشهر به کشور وارد شده است.

مدیرکل گمرک بوشهر عمده کالاهای وارداتی از گمرکات استان شامل موز، لاستیک خودروی سواری، کره، چای سیاه، قطعات خودرو، برنج، یراق آلات، شیرآلات صنعتی و قطعات درب اتوماتیک عنوان کرد.

وی به کشورهای مبدا واردات کالا پرداخت و اظهارداشت : کشورهای چین، امارات متحده عربی، هند، فیلیپین، نیوزیلند، آلمان، سری لانکا، ایتالیا، کره جنوبی و اسپانیا عمده کشورهای مبدا وارداتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

انتهای پیام/190/ح

منبع خبر:

شرایط تبلیغات