توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار«جهش تولید»در آذربایجان‌غربی

توسعه کشاورزی و دامداری موقوفات برای تحقق شعار«جهش تولید»در آذربایجان‌غربی
شناسه خبـر : ۹۴۲۸ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: سیاست اداره کل اوقاف استان برای تحقق شعار جهش تولید، توسعه کشاورزی و دامداری در موقوفات است.

- اخبار استانها -

 آیت محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: در راستای سیاست‌های اشتغال و تولید و تحقق شعار« جهش تولید» رهبر معظم انقلاب اسلامی، امسال سیاست اداره کل اوقاف استان، توسعه کشاورزی و دامداری در موقوفات است.

وی تصریح کرد: در این راستا اخیرا از تمامی اراضی کشاورزی و سرمایه‌گذاری شهرستان خوی مانند حاج نعمت‌الله، حاج میرزاآقا، حاج علی محرمی، حاج اسماعیل، مهندس اشتری، تسوجی، ماهی خانم، آقا فتح علی، حاج باقرخان و حاج محمدی بازدید به عمل آمده است.

معاون بهره‌وری اقتصادی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: سیاست سازمان اوقاف و امور خیریه این است که این موقوفات از طریق خود اداره کل و نه به صورت مشارکتی، احیاء شود.

وی بیان کرد: هم اکنون مطالعات زمین‌های موقوفی در حال انجام است تا معلوم شود که مستعد کشت چه نوع محصولاتی هستند تا بهره‌وری لازم بر روی آن انجام شده و از شکل اجازه‌ای آنها دور شویم.

محمدی اظهار کرد: این 10 اراضی مستعد کشاورزی و سرمایه‌گذاری در شهرستان خوی در مجموع 80 هکتار هستند.

وی تصریح کرد: همچنین دو پروژه پاشاخان و لطیفه غفارزادگان خوی که پروژه‌های تجاری و مسکونی موقوفی هستند از 50 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و در هفته وقف امسال به بهره‌برداری می‌رسند.

انتهای پیام/7548/ ت

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات