مدیر کل بهزیستی استان به ایلنا خبرداد:

ارائه خدمات در حوزه مقابله با کرونا توسط 15 پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی استان/ توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم قزوین

ارائه خدمات در حوزه مقابله با کرونا توسط 15 پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی استان/ توزیع اقلام بهداشتی در مناطق محروم قزوین
شناسه خبـر : ۹۴۱۳ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۳

مدیر کل بهزیستی استان قزوین از ارائه خدمات در حوزه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا توسط 15 پایگاه خدمات اجتماعی بهزیستی و گروه‌­های همیار تحت پوشش در محله­‌های محروم استان قزوین خبرداد.

علیرضا وارثی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین اظهار کرد: پایگاه­ سلامت اجتماعی مکانی است که توسط همیاران سلامت روان و یا سایر سازمان های مردم نهاد با مجوز سازمان بهزیستی تاسیس و با هدف آگاه سازی، اطلاع‌رسانی و آموزش به مردم محلی و گسترش‌روحیه مشارکت­‌جویی، اقدام به شناسایی مسائل و آسیب‌های محله، توانمندسازی اهالی محله و تسهیل فرآیندهای مشارکتی محلی در جهت رفع مسائل محله از قبیل عمرانی، فرهنگی و اجتماعی می کند.

مدیر کل بهزیستی استان افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به دنبال داشتن آسیب­‌های روانی، بهداشتی و اجتماعی ناشی از آن پایگاه­‌های سلامت اجتماعی استان با کمک دفتر پیشگیری از آسیب­‌های اجتماعی اقدام به فعالیت­‌هایی در جهت کاستن از آسیب های مذکور کرده ­اند که شامل: کمک به خانواده­‌های محروم به ویژه خانواده­ هایی که به علت شیوع بیماری از کسب درآمد محروم شده­‌اند از طریق تهیه و اهداء بسته­‌های مواد غذایی و نیز در برخی موارد توزیع بسته­‌های بهداشتی از جمله ماسک و دستکش و مواد ضدعفونی و فعالیتهای فرهنگی در فضای مجازی است.

وارثی ادامه داد: اقدامات فوق که از طریق 15 پایگاه سلامت اجتماعی و گروه‌­های همیار تحت پوشش این پایگاه ها در محله­های محروم تمام شهرستان­های استان قزوین صورت گرفته­، اعتباری به مبلغ 650 میلیون ریال هم به این امر اختصاص یافت.

وی اعلام کرد: بسته های بهداشتی که توسط پایگاه ها در مناطق محروم توزیع شد شامل اقلامی چون 4500 عدد ماسک، 700 جفت دستکش، 610 بطری الکل و ژل، 1540 بسته دستمال کاغذی است.

این مسئول در خصوص بسته های موادغذایی توزیع شده، بیان کرد: هر بسته مواد غذایی شامل 7 بسته ماکارونی 700 گرمی، 3 بطری روغن مایع 810 گرمی، 4 بسته سویای 250 گرمی، 1 قوطی رب گوجه 800 گرمی و 2 قالب پنیر 450 گرمی می ­باشد که تعداد 662 بسته توزیع شد.

در استان قزوین 30 محله از نقاط محروم  زیر  پوشش خدمات بهزیستی استان قرار دارند.

منبع خبر: ایلنا

شرایط تبلیغات