فرماندار زنجان خبرداد:

پلمپ ۳۳۵ واحد صنفی در زنجان با اجرای طرح تعطیلی اصناف

پلمپ ۳۳۵ واحد صنفی در زنجان با اجرای طرح تعطیلی اصناف
شناسه خبـر : ۹۴۰۵ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۱

فرماندار زنجان گفت: از زمان اجرای طرح تعطیلی اصناف، ۳ هزار واحد صنفی تذکر و اخطار گرفته‌اند و ۳۳۵ واحد هم پلمب شده است.

به‌گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، رضا عسگری، طی نشست به صورت ویدئو کنفرانس اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم برای اجرای طرح های ترافیکی وجود ندارد ولی با این حال طرح زوج و فرد برای کنترل تجمعات در زنجان اجرا می شود.

فرماندار زنجان، با بیان اینکه این طرح تا پایان هفته جاری در محدوده خاصی از شهر اجرا خواهد شد، ادامه داد: تعطیلی اصناف هم تا پایان فروردین‌ماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح بر عملکرد سازمان های خدماتی تاثیری ندارد، خاطرنشان کرد: طرح زوج و فرد به کاهش 50 درصدی تردد در هسته مرکزی شهر منجر می شود.

این مقام مسئول یکی از عوامل شیوع ویروس کرونا را حضور در مراکز پرتردد خواند و گفت: هر منطقه‌ای که تجمعات بیشتری داشته باشد به لحاظ تعداد بیمار هم آمار بالایی دارد.

فرماندار زنجان به اقدامات انجام شده توسط پویش های مردمی در رابطه با کنترل ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: تامین 180 تخت بیمارستانی، تجهیز نقاهتگاه‌ها، تامین اقلام حفاظتی مورد نیاز در این ایام و ... از جمله اقدامات قابل توجهی بود که به محض اعلام توسط فرمانداری از طرف پویش‌هایی متعداد از جمله رزمندگان 8 سال دفاع مقدس و ... تامین شد.

عسگری با اشاره به اینکه یک هزار و 170 تخت نقاهتگاهی قبل از شیوع این ویروس در زنجان پیش بینی شده بود، گفت: هر چند اغلب مردم، صنوف و مشاغل با اجرای طرح‌ها همراهی کردند ولی در این بین بودند افرادی که مقاومت کردند.

به گفته وی، با اجرای طرح تعطیلی اصناف، از بین 3 هزار واحد صنفی که تذکر و اخطار گرفته‌اند 335 واحد هم پلمب شده است.

فرماندار زنجان ادامه داد: فعالیت صنوفی که مجوز فعالیت در این ایام را دارند باید طبق قوانین و رعایت پروتکل‌های خاصی از جمله رعایت بهداشت، ضدعفونی محل کسب و تامین اقلام حفاظتی برای کارکنان انجام شود.

مسؤول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان هم آمار تجمیعی بیماران مشکوک به کووید 19 از زمان شیوع در استان را 2 هزار و 253 نفر اعلام کرد و گفت: 820 نفر از این مجموع مربوط به مبتلایان قطعی به این بیماری بوده‌اند که 15 نفر از آن‌ها طی 24 ساعت گذشته ثبت شده است.

اسماعیل رحمانی آمار بیماران مشکوک مبتلا به بیماری کووید 19 بستری موجود در بیمارستان‌های استان زنجان را 301 نفر اعلام کرد و افزود: 628 نفر از بیماران مبتلای قطعی هم از زمان شیوع از مراکز درمانی استان زنجان پس از بهبودی ترخیص شده‌اند.

منبع خبر: ایلنا

شرایط تبلیغات