فرجی خبر داد:

کشف و ضبط چند مهره تاریخی از یک منزل مسکونی در ایذه

کشف و ضبط چند مهره تاریخی از یک منزل مسکونی در ایذه
شناسه خبـر : ۹۴۰۳ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایذه از کشف و ضبط تعدادی مهره تاریخی در بازرسی از یک منزل مسکونی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، مهدی فرجی امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین‌ماه، اظهار کرد: نظر به گزارش منابع و مخبران محلی مبنی بر اینکه اشخاصی با هویت معلوم اقدام به نگهداری و خرید و فروش اموال تاریخی - فرهنگی در منزل می‌کنند، نیروهای پایگاه حفاظت میراث فرهنگی شهرستان ایذه، ضمن هماهنگی با پلیس اطلاعات و دریافت دستور مقام قضایی به منظور بازرسی از منزل مذکور اعزام شدند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایذه تصریح کرد: در بازرسی به عمل آمده از این منزل، شش قطعه مُهره کشف و ضبط و سه نفر نیز دستگیر شدند.

وی با بیان این‌که براساس نظر کارشناسان اداره‌کل میراث فرهنگی استان، اصالت فرهنگی و تاریخی سه عدد از مهره‌ها تأیید شد، افزود: این سه مُهره مربوط به دوره تاریخی هخامنشیان و ساسانیان هستند و در حال حاضر در موزه باستان‌شناسی ایذه نگهداری می‌شوند.

فرجی خاطرنشان کرد:‌ در این عملیات سه متهم دستگیر و ضمن تشکیل پرونده برای آنها، به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی شدند.

منبع خبر: ایلنا

شرایط تبلیغات