مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد:

ثبت نام بیش از 5 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری در استان/ اعلام شرایط دریافت بیمه بیکاری/ 10 رسته صنفی مشمول طرح هستند

ثبت نام بیش از 5 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری در استان/ اعلام شرایط دریافت بیمه بیکاری/ 10 رسته صنفی مشمول طرح هستند
شناسه خبـر : ۹۴۰۱ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی از ثبت نام بیش از 5 هزار نفر در سامانه بیمه بیکاری در استان خراسان شمالی خبر داد و افزود: از این تعداد صرفا 3193 نفر مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند.

به گزارش ایلنا، محمد علی عباس زاده وحید ضمن اعلام این خبر افزود: با عنایت به شیوع بیماری کرونا و تبعات اقتصادی ناشی از آن، سازمان تامین اجتماعی به منظور حمایت از کارگران و بیمه شدگانی که تحت‌تاثیر این بیماری بیکار شده اند، طرح پرداخت بیمه بیکاری ویژه حوادث غیر مترقبه را اجرا کرده است.

وی افزود: بر این اساس و با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سامانه ای طراحی و اعلام شده است که متقاضیان محترم که خود را حایز شرایط می‌دانند می‌تواند در این سامانه ثبت نام کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی ادامه داد: مطابق قوانین صرفا کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار که 3% سهم بیمه بیکاری را پرداخت می‌کنند حایز شرایط ثبت نام در این طرح هستند و این موضوع شامل  کارگران ساختمانی، قالیبافان و رانندگان نمی شود.

عباس زاده وحید همچنین افزود: بعد از ثبت نام متقاضیان و پس از بررسی شرایط احراز متقاضیان، برای نفراتی که شرایط لازم را نداشته باشند پیامکی مبنی بر عدم شمول ارسال می شود .

وی افزود: همچنین برای آندسته از متقاضیان ثبت نام شده که حایز شرایط باشند پیامک شمول ارسال می‌شود.

عباس زاده وحید ادامه داد: افراد مشمول می‌بایست پس از دریافت پیامک نسبت به اعلام شماره حساب و کد شعبه محل بیمه پردازی و ثبت در سامانه مذکور اقدام کنند.

مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی یادآور شد: صرفا کارگران و بیمه شدگان شاغل در 10 رسته صنفی مشمول این طرح هستند و متقاضیان خارج از این 10 رسته فعالیت صنفی نمی‌توانند در این طرح ثبت نام کنند.

منبع خبر: ایلنا

شرایط تبلیغات