معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تبریز خبر داد:

احتمال آغاز به کار تمامی صنوف از اواخر اردیبهشت ماه/ صنوف پرخطر تا پایان فروردین ماه مجاز به فعالیت نیستند

احتمال آغاز به کار تمامی صنوف از اواخر اردیبهشت ماه/ صنوف پرخطر تا پایان فروردین ماه مجاز به فعالیت نیستند
شناسه خبـر : ۹۳۸۸ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۲

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز از احتمال آغاز به فعالیت تمامی اصناف و مشاغل از اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،عباسعلی درستی با بیان این مطلب اظهار کرد: هنوز ابلاغیه خاصی در مورد چگونگی فعالیت اصناف مختلف در کشور صادر نشده است و سایر اصناف نیز به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی احتمالا از اردیبهشت ماه مجاز به فعالیت باشند و شرایط بیماری هم در این خصوص تاثیرگذار است.

وی بیان کرد: فعلا بیماری تحت کنترل بوده، اما در صورت تغییر شرایط بیماری، ممکن است تصمیمات دیگری گرفته شود. فعلا شرایط مجاز نشان می‌دهد که ممکن است تمامی صنوف تا پایان ماه آتی مجاز به فعالیت باشند.

وی، افزود: با شروع طرح فاصله گذاری هوشمند از روز شنبه در سراسر کشور برخی صنوف به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجاز به فعالیت هستند.

 معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه مشاغل پر خطر تا پایان فروردین ماه حق فعالیت ندارند، گفت: در صورت تخلف از فعالیت این مشاغل جلوگیری می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات کارشناسی با سازمان های متولی در این زمینه، گفت‌: استانداری، فرمانداری‌ها و اماکن، اتاق اصناف، نیروی انتظامی، دادگستری، تعزیرات و بسیج مستضعفان و سپاه پاسداران، مرکز بهداشت استان را در اجرای این طرح، همراهی می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و ضرورت‌ها در تمامی استان‌ها و همچنین استان ما مقرر شده است که فقط بخش تولید و کارگاه‌های تولیدی که کارگر دارند نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال شوند.

وی خاطرنشان کرد: برخی مشاغل مانند غذاهای بیرون بر با شرط اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود حق فعالیت خواهند داشت.

وی، افزود: بقیه صنوف که شامل اکثر آنها می‌شود تا پایان هفته فرصت دارند تا با مراجعه به سامانه تعیین شده، کد بهداشتی را برای ادامه فعالیت دریافت کنند.

درستی، گفت: صاحبان این مشاغل با دریافت کد، متعهد به رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شوند، کارشناسان بهداشتی نیز هم با نظارت و هم از طریق اتحادیه‌ها این پروتکل‌ها را به اصناف و صاحبان مشاغل ابلاغ کرده‌اند.

وی با اشاره به فعالیت حدود ۱۲۰ هزار واحد صنفی در آذربایجان شرقی، گفت: برای بازرسی و ارزیابی این مراکز از بسیجیان سپاه نیز کمک گرفته‌ایم و طی روزهای آتی از تمامی این واحدها بازدید خواهیم کرد و آموزش، هشدار و اخطاریه‌های لازم نیز در  این خصوص داده خواهد شد.

وی، گفت: گشت مشترک مرکز بهداشت استان، نیروی انتظامی، اتاق اصناف و اماکن در مورد وضعیت ادامه فعالیت یا پلمب واحد صنفی تصمیم‌گیری کرده و واحد صنفی هر یک از صاحبان مشاغل و اصنافی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، پلمب می‌شود.

منبع خبر: ایلنا

شرایط تبلیغات