تمام امکانات آذربایجان شرقی برای مبارزه با کرونا بسیج شده است‌

تمام امکانات آذربایجان شرقی برای مبارزه با کرونا بسیج شده است‌
شناسه خبـر : ۹۳۸۴ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹

استاندار آذربایجان شرقی از بسیج تمامی امکانات استان برای مقابله با بیماری کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر هیچ نگرانی از بابت امکانات مورد نیاز نداریم و امیدواریم به زودی و با موفقیت از این بحران عبور کنیم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی، با اشاره به مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در استان برای مبارزه با بیماری کرونا، اظهار داشت: تمام دستگاه‌های استان پای کار هستند و از هیچ تلاشی برای قطع زنجیره انتقال کرونا دریغ نکرده‌اند.

وی با اشاره به اهمیت استفاده توأمان از بسترهای سنتی و مدرن در مدیریت بیماری کرونا، افزود: تأمین سلامت مردم، دغدغه و هدف اصلی دولت است؛ ولی در کنار این موضوع باید به تبعات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و روانی کرونا نیز توجه کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی از همراهی و همکاری مردم، خیران، سازمان‌های مردم‌نهاد و بسیج با دستگاه‌های مسئول قدردانی کرد و گفت: این همکاری و همدلی، در روز تعطیلات پایانی نوروز نمود بیشتری یافت و مردم استان به خاطر حفظ سلامتی خود و اطرافیان، شعار "در خانه می‌مانیم" را در عمل به نمایش گذاشتند.

پورمحمدی اظهار کرد: همچنان بهترین راه مبارزه با کرونا، خودمراقبتی است و از مردم انتظار داریم که جز در موارد ضروری، از خانه‌های خود بیرون نیایند و توصیه‌های بهداشتی را به طور جدی رعایت کنند.

وی با اشاره به درخواست قرنطینه در استان و تعطیلی بازار و فعالیت‌های اقتصادی، گفت: ما اکنون در یک شرایط جنگی قرار داریم و باید بدانیم که هر جنگ، یک فرمانده واحد دارد و فرمانده مقابله با کرونا در کل کشور نیز، ستاد ملی مقابله با کروناست که مصوبات آن برای تمامی استان‌ها لازم‌الاجراست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به تصمیمات دولت برای حمایت از کسب‌وکارهای آسیب‌دیده از کرونا، گفت: واحدهای تولیدی و صنعتی استان هم از این موضوع مستثنی نیستند و واحدهایی که به بهانه کرونا نیروهای خود را تعدیل نکنند، مشمول حمایت‌های دولتی خواهند بود.

پورمحمدی با اشاره به این‌که آذربایجان شرقی، از نظر ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی در سال 98، برترین استان کشور بود، افزود: اقتصاد استان در دست بخش خصوصی است و در سایه همت و تلاش شبانه روزی بخش خصوصی استان و همراهی و همکاری خوب دولت، بسیاری از مشکلات و موانع حوزه تولید برداشته شده و به عنوان مثال در بسیاری از کالاها، مازاد بر مصرف استان و شاید کشور، تولید می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی به نام‌گذاری امسال به نام "جهش تولید" از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: جهش تولید، ادامه سیاست های رونق تولید با انتظاری فراتر است. رفع بیش از پیش مشکلات واحدهای تولیدی، باعث جهش تولید می شود و امیدواریم با تبدیل شعار سال به یک گفتمان عمومی بتوانیم به وظایف خود در این زمینه عمل کنیم.

انتهای پیام/115/ش

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات