گزارش‌|بی‌توجهی ‌همدانی‌ها به فاصله‌گذاری اجتماعی / خریدهای غیرضروری با خیالی آسوده در روزهای‌ کرونایی + فیلم

گزارش‌|بی‌توجهی ‌همدانی‌ها به فاصله‌گذاری اجتماعی / خریدهای غیرضروری با خیالی آسوده در روزهای‌ کرونایی + فیلم
شناسه خبـر : ۹۳۰۶ چهارشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶

گروه استان‌ها ـ در روزهایی که ویروس کرونا حسابی سیستم بهداشت و درمان را مشغول کرده مردم همدان بدون توجه به هشدارها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی در خیابان ها و معابر در حال ترددند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کرونا ویروس از آن دست مرض‌هایی  است که با وجود تمام بدی‌ها، مشکلات و غم و اندوهی که برایمان می‌آورد علاوه براینکه می‌تواند سبب راسخ تر شدن عزم ملی، انسجام، اتحاد و همبستگی بیشتر مردم شود، معیاری برای سنجش وظیفه شناسی و مسئولیت‌پذیری افراد نسبت به یکدیگر نیز هست.

بله؛ درست متوجه شدید حضور این مهمان ناخوانده در کشور ما می‌تواند میزانی برای ارزیابی بسیاری از رفتارهای این روزهای ما باشد. رفتارهایی مانند آنچه که این روزها در کوچه‌ها  و خیابان‌ها، از مردم سر می‌زند.

متأسفانه با وجود تاکیدات مکرر جامعه پزشکی مبنی براینکه مردم برای مبتلا نشدن به این ویروس، از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کرده و یا اینکه در جایی اذحام نکنند باز هم شاهدیم هنوز آن طور که باید و شاید این خطر از سوی بسیاری از هموطنان به ویژه همشهریان عزیز همدانی جدی گرفته نشده است.

متأسفانه مردم همدان از زمانی که دولت اعلام کرده است مشاغل کمتر خطر نیز می توانند فعالیت خود را از سر بگیرند با خیالی آسوده بدون رعایت نکات بهداشتی در مکان‌های پر تردد به ویژه پیاده‌راه‌ها تجمع کرده و اقدام به خرید می‌کنند، خریدهایی که بیشتر آنها ضرورتی ندارند.

حال این سوال را باید از همشهریان عزیز همدانی پرسید که تا چه اندازه سلامتی برای آنها اهمیت دارد، آیا سزاوار است جان و سلامتی دیگر افراد جامعه را به دلیل عدم مسئولیت‌پذیری اجتماعی در این روزهای پر خطر به مخاطره انداخت و سبب بیماری یا مرگ افراد شد؟

انتهای پیام/742/ش

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات