سناریوی مافیای فوتبال ایران علیه نامزد همدانی فدراسیون؛ مربی همدانی نقش اول را برعهده گرفت

سناریوی مافیای فوتبال ایران علیه نامزد همدانی فدراسیون؛ مربی همدانی نقش اول را برعهده گرفت
شناسه خبـر : ۸۷۹۳ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۲

از آنجا که رئیس هیئت فوتبال همدان از بخت‌های اصلی انتخابات آتی فدراسیون فوتبال به شمار می‌رود، مافیای فوتبال ایران سناریویی را برای تخریب وی به رشته تحریر درآوردند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، روز یکشنبه روز پرحاشیه‌ای برای فوتبال همدان بود و در پی یک سناریوی از پیش طراحی شده مطالبی بر علیه عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال همدان و نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال در یک سایت فوتبالی کشوری و در فضای مجازی منتشر شد که با کمی تعمق و تأمل می‌شد رد پای مافیای فوتبال ایران را در نگارش این سناریو مشاهده کرد اما جالب‌تر از این سناریوی از پیش طراحی شده نقش آفرینی ( آگاهانه یا ناآگاهانه) یکی از فوتبالیست‌های سابق و مربی امروز فوتبال ایران و همدان به عنوان بازیگر اصلی آن بود.

تخریب رئیس هیئت فوتبال همدان در یک سایت ورزشی سراسری

نخستین خط‌های این سناریو روز گذشته در یکی از سایت‌های ورزشی سراسری نگارش شد. این سایت در گزارشی با عنوان "شهرداری ناتوان در پرداخت قراردادها" عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال همدان و رئیس هیئت مدیره باشگاه شهرداری همدان را در پرداخت قراردادهای بازیکنان تیم شهرداری ناتوان جلوه داد و با این توضیح که وی نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال است این سوال را در ذهن مخاطب ایجاد کرد که چنین مدیری چطور می‌تواند از پس مشکلات فوتبال کشور بربیایید.

این گزارش در حالی در شرایط کنونی کشور که همه لیگ‌های فوتبال تعطیل است به رشته تحریر درآمد که بزرگترین و پولدارترین باشگا‌های فوتبال ایران از جمله استقلال، پرسپولیس، سپاهان و تراکتورسازی به شدت درگیر مشکلات مالی هستند و هیچ باشگاهی نیست که در این ایام به فکر کاهش دستمزد بازیکنان خود نباشد و یا در پرداخت بخشی از قرارداد بازیکنان و کادرفنی خود مانده باشد. حال چرا در این شرایط در این سایت صرفا به تیم شهرداری همدان آن هم تیمی در لیگ 2 پرداخته می‌شود جای سوال است.

از سوی دیگر تیم شهرداری همدان از معدود باشگاه‌های سطح کشور است که قرارداد سنگین با بازیکنان و کادر فنی خود نمی‌بندد و اگر چه دیر اما هر ساله با همه بازیکنان تسویه حساب کرده و کمتر بدهی از سال قبل برای فصل جدید برجا می‌گذارد. بی‌تردید در وجود مشکلات مالی در باشگاه‌های فوتبال از جمله باشگاه شهرداری همدان شکی نیست، اما اگر این مشکل در تیم شهرداری حادتر از سایر تیم‌ها بود بی‌تردید خبرنگاران ورزشی همدان نخستین خبرنگارانی بودند که به این داستان واکنش نشان می‌دادند نه سایتی خارج از استان که معلوم نیست اطلاعات خود را از چه منبعی کسب کرده است ( در گزارش این سایت از هیچ فردی به عنوان منبع آمار و اطلاعات نام برده نشده است).

ادامه سناریو با فایل صوتی احمد جمشیدیان

اما این سناریو بعد از ظهر یکشنبه با انتشار یک فایل صوتی از احمد جمشیدیان در فضای مجازی تکمیل شد و خواسته یا ناخواسته این مربی همدانی نقش نخست این سناریو را برعهده گرفت.

جمشیدیان که پس از قهر و آشتی‌های گاه و بی‌گاه خود و ترک کردن مکرر اردوی تیم، اواسط این فصل به دلیل مشکلات خانوادگی از سرمربیگری تیم استعفا داد و در گفت و گویی اعلام کرد دیگر نقشی در این تیم نخواهم داشت، روز گذشته تحت عنوان مدیر فنی تیم پاس سخنانی را بر علیه رئیس هیئت فوتبال همدان بر زبان و آورد و اتهاماتی را به عباس صوفی نسبت داد و تمام مشکلات قبل و حال و آینده تیم را برگردن رئیس هیئت فوتبال انداخت که هر فردی که کمتر اطلاعاتی از فوتبال همدان و باشگاه پاس داشته باشد بر ناروا بودنشان گواهی می‌دهد.

جدا از آن که جمشیدیان اواسط فصل مشکلات خانوادگی را بهانه کرد و از تیم پاس به طور کامل جدا شد و در گفت و گویی اذعان کرد هیچ مسئولیتی در پاس ندارد، حال چه زمانی به سمت مدیرفنی این تیم منصوب شده است، وی همواره مورد حمایت عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال استان و عضو هیئت مدیره پاس بوده و هر جایگاهی که در فوتبال کشور دارد مرهون حمایت‌ها و پشتیبانی رئیس هیئت فوتبال استان است.

حمایت‌هایی که بی‌جواب ماند

در فصل گذشته که احمد جمشیدیان به عنوان سرمربی تیم پاس انتخاب شد کارشناسان و اصحاب رسانه استان متفق القول تذکر دادند که وی هیچ تجربه‌ای در امر مربیگری ندارد و نمی‌تواند پاس را به سرمنزل مقصود که همان صعود به لیگ دسته اول است برساند ( زمان صحت این ادعا را تایید کرد و رفتارهای عجیب و غریب و آماتورگونه احمدجمشیدیان در طول فصل گواهی بر این ادعا بود) با این حال رئیس هیئت فوتبال استان همدان یک تنه پای احمد جمشیدیان ماند و در بزنگاه‌ها از وی حمایت کرد. حتی زمانی که احمد جمشیدیان با امیر عظیمی مدیر عامل سابق پاس (فردی که به همراه عباس صوفی پس از سقوط این تیم به لیگ 3 پیش قدم شدند و امتیاز لیگ دویی را برای نماینده فوتبال همدان خریدند) درافتاد و با ادبیاتی غیرمنتظره اتهاماتی را نیز به وی روا داد عباس صوفی به خاطر موفقیت تیم پاس رفاقت دیرینه خود با عظیمی را نادیده گرفت و پشت سرمربی تیم خود درآمد تا عظیمی استعفا دهد.

حال با همه این اوصاف چگونه جمشیدیان همه حمایت‌های عباس صوفی را فراموش می‌کند و در روزهای حساسی که از عباس صوفی به عنوان یکی از بخت‌های اصلی انتخابات فدراسیون فوتبال نام برده می‌شود (بسیاری از افراد مدعی نتوانستند از مرحله نخست تایید صلاحیت‌ها عبور کنند و تعدادی از افرادی که از مرحله اول عبور کردند بازنشسته‌اند و بر اساس قانون نمی‌توانند ریاست فدراسیون فوتبال را بر عهده بگیرند؛ بنابراین رئیس هیئت فوتبال همدان یکی از بخت‌های اصلی نشستن بر صندلی ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات آتی این فدراسیون به شمار می‌رود) این گونه اتهامات ناروایی را به وی نسبت می‌دهد، این داستان به ذهن متبادر می‌شود که مافیای فوتبال ایران سناریویی را به نگارش درآورده تا نامزد همدانی انتخابات فدراسیون فوتبال را تخریب کنند و راه را برای گزینه مورد نظرشان بازکنند و متاسفانه در این سناریو احمد جمشیدیان آگاهانه یا نااگاهانه نقش اول را برعهده گرفته است.

سابقه احمد جمشیدیان در اتهام زدن

مدیرعامل سابق تیم پاس در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به این که امسال تیم پاس با حمایت‌‌های بی‌دریغ استاندار همدان، حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس، مدیرکل ورزش و جوانان استان و مهندس صوفی رئیس هیئت فوتبال از بخت‌های اصلی صعود به لیگ یک محسوب می‌شود اظهار داشت: صعود پاس به لیگ دسته اول می‌تواند کارنامه مثبتی برای عباس صوفی بسازد و خیلی‌ها در شرایطی که وی نامزد ریاست فدراسیون است دوست ندارند این اتفاق رخ دهد.

امیر عظیمی افزود: تیم پاسی که این فصل مدعی صعود به لیگ دسته اول به شمار می‌رود همان تیمی است که پس از سقوط پاس به لیگ دسته 3 امتیازش را با اصرار رئیس هیئت فوتبال خریداری کردیم.

وی با اشاره به حمایت‌های بی‌دریغ عباس صوفی از تیم پاس گفت: در ابتدای فصل گذشته که به عنوان مدیرعامل در خدمت تیم پاس بودم اعلام کردم که می‌توانم بهترین مربیان را برای هدایت پاس به همدان بیاورم اما رئیس هیئت فوتبال اصرار داشت که نیمکت پاس به احمد جمشیدیان که ثمره فوتبال همدان است برسد.

مدیرعامل سابق تیم پاس عنوان کرد: در اختلاف من و احمد جمشیدیان صوفی باز هم پشت جمشیدیان درآمد و من ترجیح دادم برای کمک به تیم پاس و جلوگیری از حواشی علی‌رغم هزینه‌هایی که به عنوان بخش خصوصی در باشگاه کرده بودم از مدیرعاملی تیم کنار بکشم.

عظیمی با اشاره به این که جمشیدیان در زمان اختلاف با من نیز در گفت و گویی اتهامات ناروایی را به من نسبت داد تصریح کرد: وی امروز نیز این اتهامات را به کسی نسبت می‌دهد که باعث شد وی برای نخستین‌بار در عین بی‌تجربگی مربیگری‌ را تجربه کند و این خلاف اخلاق است.

وی با تاکید بر این که اگر عباس صوفی نبود هیچ تیمی به احمد جمشیدیان پیشنهاد نیمکتش را نمی‌داد گفت: علی‌رغم همه مشکلاتی که جمشیدیان از آن دم می‌زند جای سوال است چرا در تیم دیگری به غیر از پاس به مربیگری نمی‌پردازد و با وجود استعفا خود را به عنوان مدیر فنی تیم معرفی می‌کند.

بازی برای حریف بخشودنی نیست

مدیرعامل سابق پاس با اشاره به این که اتفاقات روز گذشته کاملا جهت‌دار و هدایت شده بود اظهار داشت: شاید هواداران فوتبال همدان از یک مربی به خاطر ناتوانی در صعود تیمشان به لیگ دسته اول بگذرند اما از دست داشتن در سناریویی که برخی برای تخریب نامزد همدانی انتخابات نوشته‌اند نخواهند گذشت.

عظیمی تاکید کرد: موفقیت رئیس هیئت فوتبال همدان در انتخابات فدراسیون به نفع ورزش و فوتبال استان است و بی‌تردید در این شرایط بازی کردن برای رقبا خیانت به ورزش و فوتبال استان محسوب می‌شود.

وی عنوان کرد: در همین چند وقت اخیر نیز با حمایت و اصرار عباس صوفی مبلغی به تیم پاس کمک شد که به موقع در مورد آن توضیح می‌دهم.

انتهای پیام/747/ح

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات