۹۲ درصد مخازن سدها پر است/حجم فعلی؛ ۱۰۰ میلیون مترمکعب

۹۲ درصد مخازن سدها پر است/حجم فعلی؛ ۱۰۰ میلیون مترمکعب
شناسه خبـر : ۸۷۳۹ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۳

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه ۹۲ درصد از مخازن آبی استان همدان پر است، گفت: حجم مخازن فعلی سدهای استان ۱۰۰ میلیون مترمکعب است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، منصور ستوده، با اشاره به اینکه سدهای سرابی و اکباتان درحال سرریز هستند، اظهار کرد: گنجایش مخازن سدهای بهره‌برداری استان همدان ۱۵۰ میلیون مترمکعب است.

وی با اشاره به بارش ۴۰۹ میلی‌متری نزولات جوی در سال آبی جاری، تصریح کرد: در سال آبی جاری ۴۰۹ میلی‌متر بارش در استان همدان به ثبت رسیده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت ۴۸ درصد افزایش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با اشاره به سرریز سد اکباتان در روزهای اخیر، اظهار کرد: ورودی سد اکباتان ۱۳.۵ مترمکعب در ثانیه بوده و حجم فعلی این سد ۳۵.۱۵ میلیون مترمکعب است.

ستوده ورودی سد آبشینه را ۰.۸۱ مترمکعب در ثانیه دانست و ادامه داد: حجم فعلی این سد ۴.۲۷ میلیون مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان با بیان اینکه ۳۲ درصد از سد نعمت آباد آبگیری شده است، خاطرنشان کرد: ورودی این سد ۱.۲ مترمکعب در ثانیه و حجم فعلی آن ۱.۵ میلیون مترمکعب است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد حجم سد سرابی تویسرکان پر شده است، یادآور شد: ورودی سد سرابی ۳.۳۵ مترمکعب در ثانیه و حجم فعلی آن ۹.۲ میلیون مترمکعب است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه ورودی سد شیرین‌سو سه مترمکعب در ثانیه است، اظهار کرد: حجم فعلی این سد ۴.۳۶ میلیون مترمکعب بوده و ۱۰۰ درصد حجم آن پر است.

ستوده با اشاره به اینکه ۹۷ درصد از مخزن سد کلان ملایر پر آب است، بیان کرد: ورودی سد کلان ملایر ۱۱.۸ مترمکعب در ثانیه بوده و ۴۳.۵ میلیون مترمکعب آب در پشت سد ذخیره شده است.

منبع خبر: مهر

شرایط تبلیغات