معابر همدان با ۳ میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده گندزدایی شد

معابر همدان با ۳ میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده گندزدایی شد
شناسه خبـر : ۸۴۵۲ سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۰۳:۱۲

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره با استفاده از ۳ میلیون لیتر محلول ضد عفونی کنند تا به امروز گفت: معابر و خیابان‌های همدان به طور میانگین روزانه با ۹۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی گندزدایی می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، نیروهای درمانی، از جمله پزشکان، پرستاران، بهورزان و پرسنل بیمارستان‌ها بی‌تردید در صف اول مقابله با کرونا ایستادند، اما در این میان نقش پاکبانان، نیروهای خدمات شهری و امور شهر شهرداری همدان در جبهه پشتیبانی و در جهت پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهر نقشی ارزنده و انکار ناپذیر است.

این نیروهای خدوم در سطح شهر همواره با ماسک‌ها و دستکش‌هایی سر و کار دارند که در سطح خیابان رها و یا در باکس‌های زباله انداخته شده است و هر آن ممکن است به ویروس آلوده و به کرونا مبتلا شوند؛ حال جای سوال است از پاکبانان خدوم و نیروهای خدمات شهری شهرداری همدان در این مدت کسی به این بیماری مبتلا شده است؟ مدیران شهری همدان چه تمهیداتی برای حفاظت از سلامت این افراد اندیشیده‌اند؟ و شهرداری همدان چه خدماتی دیگری در راه پیشگیری از شیوع کرونا در سطح شهر ارائه کرده است؟


پاکبانان همدانی به کرونا مبتلا نشدند

معاون خدمات شهرداری همدان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در همدان با بیان این که پاکبانان نیز در کنار کادر درمانی و بهداشتی در صف نخست مقابله با کرونا قرار دارند اظهار داشت: با عنایت و لطف خداوند و تمهیدانی که اندیشیده شد هیچ یک از پاکبانان شهرداری همدان در این مدت به کرونا مبتلا نشدند.

وحید علی‌ضمیر افزود: از جمله تمهیداتی که در شهرداری همدان برای حفظ سلامت پاکبانان اندیشیده شد، می‌توان به توزیع مستمر دستکش و ماسک بین این عزیزان و ارائه آموزش‌های لازم به آنها بر اساس پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد.

وی با بیان این که از میان نیروهای جمع‌آوری زباله‌های شهری نیز خوشبختانه کسی مبتلا به کرونا نشده است گفت: این نیروها نیز آموزش‌های لازم را دیدند و تجهیزات لازم را در اختیار دارند. ضمن آنکه تمام باکس‌های زباله در سطح شهر و ناوگان حمل زباله نیز به صورت مستمر ضد عفونی می‌شود.

ضدعفونی معابر همدان با 3 میلیون لیتر محلول ضدعفونی

معاون خدمات شهری شهرداری همدان در رابطه با ضدعفونی و گندزدایی معابر سطح شهر توسط نیروهای خدمات شهری هم عنوان کرد: از 8 اسفند ماه ضدعفونی معابر و خیابان‌های شهر در دستور کار شهرداری همدان قرار گرفت و روزانه در 3 نوبت 8:30، 16 و 22:30 معابر سطح شهر همدان بر اساس برنامه‌ای که از قبل در رسانه‌ها منتشر شده ضدعفونی می‌شود.

علی‌ضمیر با بیان این که تا کنون 3 میلیون لیتر محلول ضد عفونی کننده در سطح معابر شهر همدان پاشیده شده تصریح کرد: معابر و خیابان‌های شهر همدان به طور میانگین روزانه با 90 هزار لیتر محلول ضدعفونی گندزدایی می‌شود.

وی تاکید کرد: از 8 اسفندماه تاکنون به طور مستمر روزانه 5 اکیپ با تجهیزات، ادوات و ماشین‌آلات مورد نیاز مشغول به ضدعفونی معابر شهر هستند و 50 نفر از پرسنل شهرداری روزانه در این امر مشارکت دارند و از ستاد مردمی مبارزه با کرونای شهر همدان نیز افرادی به این اکیپ‌ها کمک می‌کنند.

محلول استفاده شده استاندارد و تحت نظارت است

معاون خدمات شهری شهرداری همدان در رابطه با شایعاتی مبنی بر این که مواد ضدعفونی کننده‌ای که توسط شهرداری برخی از شهرها برای گندزدایی معابر استفاده می‌شود غلظت و کارآیی لازم را ندارد اظهار داشت: پایه محلول ضد عفونی که توسط شهرداری همدان استفاده می‌شود آب ژاول است که به صورت مستقیم از نیروگاه شهید مفتح تامین می‌شود.

علی‌ضمیر عنوان کرد: آزمایشگاه این نیروگاه بر تهیه این محلول بر اساس استانداردها نظارت کامل دارد.

وی تاکید کرد: همچنین ترکیب این محلول با آب و درصد ترکیب نیز بر اساس پروتکل‌ها و تحت نظارت مرکز بهداشت همدان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/747/ی

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات