آب میوه طبیعی هدیه جهادگران سلامت همدان برای بیماران و پرسنل بیمارستانی

آب میوه طبیعی هدیه جهادگران سلامت همدان برای بیماران و پرسنل بیمارستانی
شناسه خبـر : ۸۲۷۱ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۷

جهادگران سلامت از روزهای گذشته اقدام به تهیه و توزیع آبمیوه طبیعی برای بیماران و پرسنل بیمارستان بهشتی همدان کردهاند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، پس ازشیوع کرونا ویروس در استان همدان بار سنگینی از خستگی بر روی دوش  کادر بهداشتی، درمانی و خدماتی بیمارستان ها قرار گرفته و بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت و همدلی مردم هستند.

در اوضاعی که کرونا بر بخش بزرگی از جهان حکمرانی میکند و در کمین بسیاری از انسان ها است، استان همدان رنگ و بویی جهادی بر خود گرفته و اقشار مختلفی از مردم به صورت هر کسی به اندازه وسع و توانایی اش، به خدمت بیماران و کادر بهداشتی درمانی که بیشترین زحمت را بر دوش دارند، در آمده است. برخی از جوانان این استان اقدام به ضدعفونی مناطق محروم برای پیشگیری از کرونا کرده و عده ای دیگر از جوانان هم بیکار ننشسته و  بنا به توصیه پزشکان و متخصصان تغذیه مبنی بر تاثیر مصرف آب میوه های طبیعی بر بهبود هرچه زودتر بیماری و تقویت سیستم ایمنی، اقدام به تهیه و توزیع آبمیوه های طبیعی در شرایطی کاملا بهداشت و زیرنظر و تایید  کارشناسان بهداشتی کرده است.

به سراغ یکی از جوانان همدانی که به همراه دوستانش کارگاهی تشکیل داده و روزانه بیش از 250 بطری آب پرتغال طبیعی و آب هویج را  در اختیار بیماران و پرسنل بیمارستان بهشتی همدان قرار می‌دهد می رویم.

این جهادگر سلامت در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: مجتمع امام علی (ع) واقع در محله چرمسازی همدان را برای آب میوه گیری در نظر گرفته و تجهیزاتمان را در این مکان قرار دادیم.

 

حامد صیفی تصریح کرد:  پیش از شروع کار ، کارشناسان تغذیه و بهداشتی به کارگاه ما آمدند و  سلامت محیط و نحوه انجام کار را مورد تایید قرار دادند.

وی با بیان اینکه همه افرادی که در زمینه آبمیوه گیری با ما همکاری می‌کنند نسبت به رعایت بهداشت فردی و محیط سخت گیر هستند، ابراز کرد: تعداد ثابتی نداریم، اما روزانه 15 تا 25 نفر نیروی کار جهادی که بیشتر آن ها از بچه های هیئت بیت الاحزان حضرت  فاطمه(س) هستند، با ما همکاری می‌کنند.

این جوان همدانی با بیان اینکه آبمیوه‌ها را  با شرایط کاملا بهداشتی در بطری های 300 سی سی ریخته و به بیمارستان تحویل می‌دهیم، عنوان کرد: توزیع آبمیوه در بخشهای مختلف بیمارستان توسط پرسنل انجام می‌شود.

صیفی با تاکید بر اینکه خوشبختانه این حرکت خودجوش و جهادی واکنش‌های خوبی را از سوی همراهان بیماران و پرسنل بیمارستانی به همراه داشته است، گفت: این طرح را حداقل تا ماه مبارک رمضان ادامه می‌دهیم.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح مسئولانی مانند شهردار همدان و رئیس اتحادیه بارفروشان میدان بار و غرفه داران  نیز سنگ تمام گذاشتند، ابراز کرد: با کمک این افراد 5 تن پرتقال رایگان به منظور تهیه آبمیوه برای بیماران بستری در بیمارستان اختصاص یافت.

صیفی افزود: با توجه به اینکه کارشناسان تغذیه مصرف آب هویج را برای تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به درمان بیماران توصیه می‌کنند؛ 5 تن هویج نیز از محل کمک های مالی مردمی خریداری شده است.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی در تمامی صحنه ها حاضر می‌شوند و تنها مربوط به تهیه و توزیع آب میوه نیست، تصریح کرد: نیروهای جهادی هیئت بیت الاحزان حضرت فاطمه(س) در  4 مرحله اقدام به توزیع پک های بهداشتی در مناطق محروم و ضدعفونی معابر و مناطق حاشیه نشین کردند.

به گزارش تسنیم از همدان، از آغاز شیوع کرونا در استان تا کنون اقشار مختلفی از مردم این استان به صورت خودجوش پای کار آمده و با کمک به تولید ماسک، لباس های بیمارستانی و تهیه و توزیع اقلام بهداشتی در بین مردم و تهیه آب میوه برای بیماران بستری در بیمارستان نشان دادند که جهادگران انقلابی در هیچ بحرانی یکدگیر را تنها نمی‌گذارند.

انتهای پیام/ 743/ ت

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات