نماینده ولی فقیه در استان همدان: همدلی مردم در سختی‌ها توطئه دشمنان را خنثی می‌کند

نماینده ولی فقیه در استان همدان: همدلی مردم در سختی‌ها توطئه دشمنان را خنثی می‌کند
شناسه خبـر : ۸۰۷۴ دوشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: همدلی و حضور ملت در اوج سختی ها، و اقدامات نیروهای جهادی در کنار هم توانسته است، بسیاری از توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله حبیب‌الله شعبانی صبح امروز در جمع شرکت کنندگان در دوره آموزشی اصول و فنون پرستاری مرکز آموزش امام رضا(ع) با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مبارزه با ویروس کرونا در استان همدان اظهار داشت: گرفتاری که امروز اکثر کشورهای دنیا درگیر آن هستند نشان دهنده ضعف ذاتی بشر است.

وی افزود: ثبوتا انسان دارای ضعف ذاتی است، اما این ویروس چشم بشری را که حرف از ابرقدرتی و تکنولوژی می‌زد را باز کرد و به وضوح مقدار ضعف خودش را دید.

امام جمعه همدان با بیان اینکه این ویروس ثابت کرد که بشر به قدرت برتر نیازمند است، ابراز کرد: بشر فهمید که باید با پیدا کردن نقطه اتکا قوی‌تری به آن اتکا کند و آن نقطه نیز ولی خدا است.

وی دو تمایز اصلی را در کشور ما با دیگر کشورهای درگیر این ویروس برشمرد و گفت: نخستین تفاوت موجود، حضور جدی داوطلبانه مردم در عرصه‌های مبارزه با کرونا است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان تاکید کرد: در هیچ کجای دنیا نمی‌توان جوان‌هایی را نام برد که مثل شما نصف شب برای ضدعفونی معابر حاضر شوند و قربه الی الله، بدون پول و چشم داشتی‌، به مردم خدمت رسانی کند.

وی با اشاره به اقدامات ستاد مردمی مقابله با کرونا در استان همدان، عنوان کرد: انصافا مردم ظرفیت وجودی خودشان را در این مسئله به تعبیر رهبر معظم انقلاب، به خوبی به رخ جهانیان کشاندند.

شعبانی با بیان اینکه هر جا با مشکلی روبه رو بودیم، مردم در قالب گروه‌های جهادی برای خدمت رسانی حاضر شده‌اند، مطرح کرد: یک روز حضور در عرصه شهادت و ایثار، یک روز در نبرد با داعش و مسائل دیگر و امروز در مقابله با کرونا؛ شاهد هستیم که جوانان به صورت جهادی و شبانه روز در حال خدمت رسانی هستند و این نشانه حکومت مردمی است که مردم پای کار حاکمیت و همراه حاکمیت هستند.

وی تفاوت دوم کشور را اتکا آن به امدادهای الهی عنوان کرد و گفت: در شرایطی که آمریکا شدیدترین تحریم‌ها را بر کشور اعمال کرده است و با وجود آن که حرف از کمک می‌زند، عملا راه‌های ورود دارو به کشور را بسته است اما ملت ما با ایستادگی و توانایی توانسته است، مشکلات را مدیریت کند و این کار جای تقدیر و تشکر دارد.

امام جمعه همدان اظهار داشت: همدلی و حضور ملت در اوج سختی ها و اقدامات نیروهای جهادی در کنار هم توانسته است بسیاری از توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

انتهای پیام/741/ح

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات