چرا در فصل جدید رکورد تماشاگر شکسته می‌شود؟

در حالی فصل گذشته رکورد میانگین تماشاگر در لیگ زده شد که این احتمال وجود دارد در فصل جدید بار دیگر این رکورد جابجا شود.

به گزارش وبسایت نود، با صعود تیم‌های پرهواداری مانند شاهین بوشهر و گل‌گهرسیرجان به لیگ نوزدهم و سقوط استقلال‌خوزستان، بعید نیست که در این فصل رکورد تعداد تماشاگر تاریخ لیگ برتر یک بار دیگر شکسته شود. روندی که از چند فصل قبل شروع شد و در نهایت فصل گذشته، این رکورد شکسته شد. 

لیگ برتر در پنج فصل گذشته در جذب تماشاگر رشد قابل توجهی داشته. در حالی که لیگ چهاردهم به طور میانگین در هر بازی نزدیک به هفت هزار نفر را به ورزشگاه‌ها می‌کشاند، این رقم برای لیگ هجدهم به بالای دوازده هزار نفر رسید. اتفاقی که باعث شد لیگ هجدهم پرتماشاگرترین فصل ادوار لیگ برتر شود. در مسابقات لیگ هجدهم به طور متوسط در هر مسابقه 12698 تماشاگر حضور داشتند که رشد حدود سه هزار نفری را نسبت به لیگ هفدهم به همراه داشت. 

در چند فصل اخیر تیم‌های پرهواداری مانند نساجی مازندران، نفت آبادان، پارس‌جنوبی و نفت مسجدسلیمان به لیگ برتر برگشتند و جایگزین تیم‌های کم‌هواداری مانند نفت تهران، راه‌آهن، سیاه‌جامگان، استقلال‌خوزستان و صبای قم شدند. اتفاقی که نقش ویژه‌ای در بالا رفتن میانگین استقبال از هر مسابقه داشت.

برای فصل جدید نیز علاوه بر این تیم‌ها، احتمالا هواداران پرسپولیس و استقلال حضور گسترده‌تری در ورزشگاه‌ها داشته باشند. پرسپولیسی‌ها با رفتن برانکو، حمایت جدی‌تری از تیم‌شان می‌کنند تا پرسپولیس افت نکند و به روند قهرمانی‌های پیاپی ادامه دهند. هواداران استقلال هم با استراماچونی امیدوار به کسب جام هستند. مشهدی‌ها با تیمی که یحیی گل‌محمدی ساخته به ورزشگاه می‌روند تا از نزدیک فوتبال جذاب تیم‌شان را مشاهده کنند. روند سپاهان و ذوب‌آهن امیدوارکننده است و در صورت حضور احتمالی در بالای جدول، تب فوتبال در اصفهان هم داغ خواهد بود. تراکتور به عنوان تیمی که پرتماشاگرترین تیم فصل قبل لیگ برتر بود، در این فصل نیز با حفظ ستاره‌ها مصطفی دنیزلی را آورده و تاثیر به سزایی در میانگین تماشاگر لیگ دارد. افتتاح فولاد آرنا انگیزه‌ای برای هواداران فولاد شده و خوزستانی‌ها امیدوارند با نکونام شگفتی‌ساز شوند. همچنین شاهین بوشهر و گلگهر هم به لیگ نوزدهم رسیدند و تنور لیگ را با تماشاگران‌شان داغ‌تر می‌کنند. اتفاقی که شاید منجر به ثبت رکورد تعداد تماشاگر در ادوار لیگ شود. 

14001