استان بوشهر رتبه برتر فعالیت‌های قرآنی کشور را کسب کرد

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر از کسب رتبه دوم برترین استان فعال قرآنی کشور در سال 97 برای پنجمین سال پیاپی توسط اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان بوشهر خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ارزیابی سازمان دارالقرآن‌ الکریم کشور از عملکرد قرآنی استان‌ها، استان بوشهر رتبه دوم برترین استان فعال قرآنی کشور در سال 97 توسط اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی را کسب کرد. 

حجت‌الاسلام عبدالرضا سروستانی با اشاره به این موضوع گفت: مطابق ارزشیابی و رتبه‌بندی عملکرد ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها که همه ساله توسط سازمان دارالقرآن‌الکریم انجام می‌شود، و پس از ارزیابی در ۵ محور از سوی سازمان دارالقرآن اسامی ۷ استان با عملکرد موفق در فعالیت‌های قرآنی اعلام شد. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: با توجه به نتایج به دست آمده، استان‌های «یزد»، «بوشهر»، «اردبیل»، «مازندران» و «کرمان» عنوان «استان‌های برتر» و استان‌های «تهران» و «مرکزی» به عنوان «شایسته تقدیر» در سال ۱۳۹۷ شناخته شدند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی بوشهر در ادامه تأکید کرد: فرآیند ارزیابی عملکرد قرآنی ادارات کل تبلیغات اسلامی استان‌ها با توجه به تدوین و ابلاغ آئین‌نامه اجرایی برنامه جامع نظارت و ارزشیابی عملکرد قرآنی ادارات کل همانند سال‌های پیش در سال ۱۳۹۷ هم برگزار شد و نتایج فوق به دست آمد.

حجت‌الاسلام سروستانی خاطرنشان کرد: این ارزیابی در دو محور کلی «مدیریت راهبردی امور قرآنی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی استان» و «مدیریت و برنامه‌ریزی عملیاتی و تخصصی» و در پنج محور شامل «مدیریت راهبردی امور قرآنی»، «برنامه‌ریزی، نظارت و توسعه تعاملات»، «توسعه کمی و کیفی آموزش‌های قرآنی»، «فضاسازی قرآنی و اجرای برنامه‌های تبلیغی و ترویجی» و «توسعه و ساماندهی مشارکت‌های مردمی و اجرای برنامه‌های حمایتی و نظارتی» در قالب شاخص‌های استاندارد مورد ارزیابی انجام شد. 

وی در پایان سخنان خود با بیان توضیحاتی در خصوص ملاک‌های ارزیابی انجام گرفته تصریح کرد: در این ارزیابی به معدل اولیه استان‌ها، امتیاز ویژگی‌های خاص ناظر بر وسعت، جمعیت، تعداد شهرستان، مرزی بودن استان، وجود ترکیب قومیتی و تفاوت‌های مذهبی و دوری از پایتخت تا سقف پنج نمره و به نسبت درصد معدل اولیه أخذ شده و فعالیت‌های فوق برنامه و ابتکاری استان‌ها نیز تا سقف هفت نمره به معدل اولیه استان‌ها افزوده شد و در نهایت معدل استان‌ها از ۱۰۰ محاسبه شده است.

انتهای پیام