پیشرفت ۵۰درصدی ساخت واحدهای احداثی پلدختر؛ رودخانه کشکان لایروبی شود

سرپرست فرمانداری پلدختر با بیان اینکه تا پیش‌از شروع فصل بارش‌ها باید نقاط حساس رودخانه کشکان لایروبی شود، گفت: واحدهای احداثی در این شهرستان بالای ۵۰درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، علی سیف ظهر امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران که در فرمانداری برگزار شد با بیان اینکه رودخانه‌های این شهرستان نیاز به لایروبی دارند، اظهار داشت:30 نقطه حساس شناسایی‌شده که باید لایروبی برای آنها انجام شود یا اینکه تغییر مسیر جریان آب رودخانه کشکان را داشته باشیم چون در برخی نقاط رودخانه به جاده چسبیده است.

وی با بیان اینکه با بارش‌ها آب‌شستگی جاده پلدختر به خرم‌آباد را خواهیم داشت، افزود: با اعتباری که وجود دارد نمی‌توان همه محور و مسیرها را بازسازی کرد، انتظار داریم کار بازسازی در  20نقطه مهم زودتر شروع شود.

سرپرست فرمانداری پلدختر با بیان اینکه اگر سطح آب رودخانه کشکان بالا بیاید در رودخانه کشکان امکان کارکردن وجود ندارد، عنوان کرد: امکان دارد که در اثر بارندگی جاده پلدختر به خرم‌آباد قطع شود و نیاز است جاده جایگزین اگر مشکلی دارد برطرف شود.

وی بیان کرد: حجم خسارات در سطح شهرستان پلدختر در همه حوزه‌ها زیاد بود ولی همه دستگاه‌ها در مقایسه با استان‌های دیگر جلوتر عمل کردند و پیشرفت واحدهای احداثی هم در این شهرستان حدود 50درصد است.

سیف گفت: برای بار دوم است که از مدیرکل راهداری دعوت‌شده که در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان پلدختر  حضور یابد، ولی فرافکنی شده و در جلسات حاضر نمی‌شود، در پلدختر راهداری تجهیزات کامل ندارد باید از مرکز استان تجهیزات برای آن‌ها ارسال شود.

سرپرست فرمانداری پلدختر با بیان اینکه از مدیران کلی که به جلسه ستاد مدیریت بحران پلدختر دعوت شدند فقط دو مدیر کل به جلسه آمدند، خاطرنشان کرد: وضعیت پلدختر طوری‌ست که راهداری پلدختر نمی‌تواند مشکلات را رفع کند که باید از استان یا اعتبار به آنها بدهند و یا تجهیزات برای آنها ارسال کنند.

وی تصریح کرد: راهداری پلدختر با حجم عظیم خسارات راه‌ها فقط یک لودر دارد که موتور آن هم سوخته‌است، راهداری پلدختر نسبت به تجهیزاتی که دارد کار انجام داده و از استان باید کمک کنند.

سیف اظهار داشت: رودخانه کشکان تغییر مسیر داده و در کنار روستاها قرار دارد، طبق بازدید در روستای چم گز رودخانه به کنار روستا و واحدهای مسکونی تغییر مسیر داده که با شروع بارندگی‌ها مشکل برای آن‌ها به‌وجود می‌آید.

وی با بیان اینکه مشکل آب‌های سطحی سایت بیست هکتاری معمولان باید برطرف شود، افزود: پل کلات زیودار معمولان مطالبه هر روزه مردم منطقه است. مگر بازسازی یک پل چقدر زمان نیاز دارد؟ پل چم شهران هم بر روی خاک قرار دارد که باید ضامن بتنی برای آن تعریف شود که در صورت وقوع سیلاب به داخل رودخانه کشکان سقوط نکند.

انتهای پیام /ز