افزایش اثربخشی مکمل دارویی عصاره زردچوبه با فناوری نانو

افزایش اثربخشی مکمل دارویی عصاره زردچوبه با فناوری نانو
شناسه خبـر : ۳۲۴۰۰ یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۵

یک شرکت دارویی با استفاده از فرمولاسیون نانویی، مکمل دارویی حاوی عصاره زردچوبه تولید و به بازار عرضه کرده است که اثربخشی مواد مؤثر دارویی موجود در زردچوبه را افزایش داده و مشکل نامحلول بودن این ماده را در آب رفع کرده است.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، کورکومین ماده مؤثره ریشه زردچوبه است که با دخالت در مسیرهای متعدد سلولی در بدن، از بین برنده قدرتمند رادیکال‌های آزاد و تنظیم‌کننده هوشمند سیستم ایمنی است. کورکومین با کاهش استرس اکسیداتیو می‌تواند مقاومت بدن را در مقابل تخریب سلولی در بافت‌های مغز، سینه، روده و پروستات افزایش دهد.

تحقیقات روی کورکومین نشان داده است این ماده قادر است میزان قند خون را کنترل کند و باعث بهبود عملکرد کبد شود. این خواص کم‌نظیر، باعث شده است این ترکیب گیاهی، انتخابی عالی در پیشگیری از ابتلا و کمک به درمان بسیاری از بیماری‌ها باشد.

اما کورکومین به‌سرعت از خون دفع می‌شود و برای به‌دست آوردن نتایج درمانی باید مقادیر بیشتری از این ماده مصرف شود. فرمولاسیون نانویی این شرکت دانش‌بنیان در مکمل دارویی به‌کاررفته مشکل انحلال را حل کرده است و اثربخشی کورکومین را در بدن افزایش می‌دهد.

براساس اطلاعات منتشرشده در سایت این شرکت، این مکمل نانویی یک راه‌حل تنظیم‌کننده سیستم ایمنی است، محافظت از مغز و اعصاب، مفاصل، سلول‌ها، سیستم گوارش و کبد را به‌عهده دارد و به بازسازی بافت‌های تخریب‌شده کمک می‌کند و در عین حال ضد سرطان نیز است.

در کپسول‌های حاوی کورکومین از فناوری نانومایسل استفاده شده و فاقد مواد تراریخت است. این سافت‌ژل به‌صورت کپسول تولید شده و در زمان حاضر از طریق داروخانه‌های سراسر کشور قابل تهیه است.

این شرکت دارویی در راستای اهداف پیش‌بینی‌شده خود، مشاوره و انجام پروژه‌های تحقیقاتی و صنعتی در حوزه نانودارو و زیست‌فناوری را به‌عهده می‌گیرد و تاکنون انجام بیش از 30 پروژه تحقیقات دانشگاهی با موضوع نانودارو، مواد آرایشی و بهداشتی و کامپوزیت‌های صنعتی را در کارنامه خود دارد.

 

انتهای پیام/+