گزارش| روایت تسنیم از ۹ شهید جوان مدافع حرم / علی‌اکبرهای همدان در دفاع از حریم عمه سادات(س)+تصاویر‌‌

گزارش| روایت تسنیم از ۹ شهید جوان مدافع حرم / علی‌اکبرهای همدان در دفاع از حریم عمه سادات(س)+تصاویر‌‌
شناسه خبـر : ۲۲۷۱ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۳

کربلا نبودند، اما همه جوانی‌شان را در کفن پیچیدند و اربعا اربعا شدند تا نگذارند غباری به حرم مطهرعمه سادات(س) بنشیند؛ علی‌اکبر که داستان کربلا را با خون روایت کردند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، کربلا داستان عشق است؛ عشقی به قدمت قرن‌ها و هزاره‌ها که موج‌های خروشانش تا کربلای ایران امتداد یافت و در پرتو خورشید انقلاب، علی‌اکبرهایی پرورش یافتند که نگذاشتند علم علمدار زمین بماند.

این بار سرزمین شام میعادگاه کربلایی‌ها بود؛ جوان‌هایی که عاشورا را در داستان‌ها خوانده بودند، اما با اقتدا به جوان بلند همت عاشورا، محکم و استوار ایستادند و نگذاشتند غباری به حرم مطهر عمه سادات(س) بنشیند. ستارگان درخشانی که امروز نامشان بر سپهر جهاد و شهادت استان همدان می‌درخشد:

پاسدار شهید مجتبی کرمی

20 آذر 1365در روستای کهنوش شهرستان تویسرکان متولد شده و در اوج جوانی عضو گردان تکاور 154 حضرت علی اکبر(ع) شده و آموزش های سخت نظامی و ویژه تکاوری را فرا گرفت.

او با علاقه به جبهه مقاومت سوریه شتافت و چند بار هم مجروح شد و در نهایت 25 مهر 1394 برابر با سوم محرم الحرام 1437 هجری، قمری در عملیات آزاد سازی حومه حلب به شهادت رسید.

بسیجی شهید مجید صانعی موفق

28 خرداد سال 58 در همدان چشم به جهان گشود و رئیس کمیته بازرسی هیئت ورزش های رزمی همدان و بنیان گذار و نماینده رسمی سبک نینجوتسو در استان بودد. او به عنوان عضو گردان 161 امام حسین(ع) همدان برای دفاع از اسلام عازم سوریه شد و به همراه سه دوست دیگر خود چون "مجتبی کرمی" 25 مهر 1394 به شهادت رسید.

بسیجی شهید سید محمّد(میلاد) مصطفوی

15 اردیبهشت سال1365 در شهر بهار دیده به جهان گشود. او از بسیجیان گردان 165 امام حسین(ع) بود که 25 مهر 1394 همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی در جریان عملیات محرم و در محور حلب در 29 سالگی به شهادت رسید و داعشی ها همچون مولایش حسین(ع) سر از بدنش جدا کردند.

پاسدار شهید محسن فانوسی

شهریور 59 متولد شده و در 20 سالگی استخدام سپاه شده و به عنوان یک تخریب چی 14 سال در سپاه انجام وظیفه کرد و پس از حضور در جبهه مقاومت هم 9 آبان 94 در روستاهای اطراف حلب به شهادت رسید.

بسیجی شهید مهدی قاضی خانی

آبان 1364 روستای "حیدره قاضی خان" شهرستان بهار متولد شده و سپس به همراه خانواده به "قرچک" مهاجرت کرد. او برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) و اسلام اصرار فراوان داشت تا جایی که به دلیل محدودیت برای اعزام بسیجیان بیش از دو فرزند، شناسنامه خود را طوری کپی کرد تا نام فرزند سومش مشخص نباشد. او در نخستین اعزام خود به سوریه پس از 21 روز ممبارزه با تروریستهای تکفیری در 16 آذر 1394 در 28 سالگی به شهادت رسید.

پاسدار شهید حیدر ابراهیم خانی

سال 1365 در ملایر چشم به جهان گشود و در جوانی عضو گروه مهندسی رزمی 43 امام علی(ع) ملایر شده و پس از اعزام به سوریه 14 فروردین 1395 در اطراف حلب به شهادت رسید.

شهید محمدرضا زارع الوانی

دوم فروردین 1361 در همدان متولد شده و در جوانی عضو سپاه شد و جزء یگان ویژه صابرین نیروی زمینی سپاه بود که 8 مهر 1395 در راه دفاع از اسلام به شهادت رسید.

پاسدار شهید محمدحسین بشیری

شهید «محمدحسین بشیری» تخریبچی نمونه از نیروهای پادگان قدس و مربی توانمندی بود که 22 آبان 1395 در منطقه حلب سوریه به فیض شهادت نائل آمد.

شهیدی که در آخرین لحظه های زندگی زیارت عاشورا را زمزمه می کرد و پیکرش به وصیت او کنار مزار شهید مدافع حرم محمدرضا زارع الوانی به خاک سپرده شد.

پاسدار شهید حسین معز غلامی

سال 1373 در روستای شورین شهرستان همدان متولد شده و سپس با خانواده به تهران رفت. به پیروی از عموی شهیدش شهید "محمد حسین معز غلامی" به سبز پوشان سپاه پیوست و برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) و اسلام به سوریه اعزام شد.

وی که از مداحان و سینه سوختگان اباعبدالله الحسین (ع) بود و همواره برای مصائب اهل بیت(ع) مداحی و نوحه خوانی می کرد؛ 4 فروردین 1396 در سوریه به شهادت رسید.

انتهای پیام/744/ش

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات