استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با تسنیم: ظرفیت انجام تست کرونا در هرمزگان ۳ برابر شد+ فیلم

استاندار هرمزگان در گفت‌وگو با تسنیم: ظرفیت انجام تست کرونا در هرمزگان ۳ برابر شد+ فیلم
شناسه خبـر : ۲۲۶۸ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۰۰

استاندار هرمزگان با اشاره به ۳ برابرشدن ظرفیت انجام تست کرونا در استان گفت: با هماهنگی صورت گرفته با نیروی انتظامی اجازه تجمع در پارک و بوستان‌های ساحلی را نخواهیم داد.

- اخبار استانها -

فریدون همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بندرعباس با بیان اینکه هرمزگان یک ایران کوچک است و ما خود را برای موج دوم ابتلا به ویروس کرونا آماده کرده‌ایم اظهار داشت: بنابراین مسئله یک برنامه جدید تدوین شد و به همه بنگاه‌های اقتصادی، دستگاه‌های اجرایی و نیروهای مسلح ابلاغ شد تمام نیروهایی که به مرخصی رفته‌اند را تحت مراقبت و حتی قرنطینه قرار دهند.

وی افزود: اگر افرادی هم دارای علامت بیماری باشند یا باید به مراکز درمانی ارجاع شوند و یا در منازل خود قرنطینه خانگی شوند. کسانی که علامت بیماری ندارند باید به فعالیت خود با رعایت اصول بهداشتی بازگردند و کارها را با هم جلو ببریم چرا که نمی‌توان بیش از این کارها را تعطیل کنیم بنابراین پروتکل‌های مورد نیاز نوشته شده و آمادگی در دستگاه‌های اقتصادی به وجود آمده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا استان هرمزگان با مشکل کمبود کیت آزمایشگاهی تست کرونا مواجه است یا خیر بیان داشت: در خصوص امکانات با توجه به شرایطی که وجود دارد احساس کمبود نداریم و ظرفیت تست نسبت به گذشته در حال افزایش 2 تا 3 برابری است به طوری که قبلا روزانه 30 تست در استان انجام می‌شد و در حال حاضر این رقم به 100 تست در روز رسیده است.

همتی تصریح کرد: همچنان و کماکان رعایت فاصله اجتماعی مورد مطالبه ما مسئولان و مردم است، روز گذشته در ساحل بندرعباس تجمعاتی مشاهده شد که گویی مردم تصور می‌کنند بیماری کرونا تمام شده که این موضوع مورد اعتراض سایرین قرار گرفته است.

وی گفت: به همین دلیل تصمیم گرفتیم با همکاری نیروهای انتظامی هرگونه توقف خودرو در نوار ساحلی، پارک‌ها و بوستان‌های ساحلی اعمال قانون شود و اجازه شکل‌گیری تجمع در این فضاها را نخواهیم داد تا رویه کنترل کرونا و کاهش آلودگی به این ویروس را با کمک مردم پیش ببریم.

در ادامه مصاحبه اختصاصی خبرگزاری تسنیم با استاندار هرمزگان را مشاهده خواهید کرد:

گزارشگران: میثم میرزاده و فاطمه رستخیز

انتهای پیام/864/ش/ ز

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات