اختصاصی|لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد؛ تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌ها به ۵۵ نفر رسید

اختصاصی|لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز دستگیر شد؛ تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌ها به ۵۵ نفر رسید
شناسه خبـر : ۲۲۵۶ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۳۰

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان از دستگیری ۵۵ نفر از زندانیان متواری و لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد.

- اخبار استانها -

محمد جباری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار تسنیم در سقز از جزئیات جدید حادثه زندان این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: پس از فرار 74 زندانی از این زندان، تاکنون 55 نفر از زندانیان متواری توسط «نیروی انتظامی، اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه» دستگیر و یا به‌صورت خود تسلیمی، خود را به زندان معرفی کرده‌اند.

وی از دستگیری لیدر و طراح اصلی نقشه فرار از زندان سقز خبر داد و افزود: این متهم اهل سقز و در شهر مرزی بانه توسط نیروی انتظامی با تلاش و کوشش نیروهای اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه دستگیر شد.

جباری، ضمن قدردانی ویژه از مردم استان کردستان به‌ویژه شهرستان‌های سقز و بانه بابت همکاری و همراهی نیروهای نظامی، انتظامی و اطلاعاتی در دستگیری زندانیان متواری زندان سقز تصریح کرد: حقیقتاً این عزیزان نقش به‌سزایی در توفیقات حاصل‌شده در راستای دستگیری متهمان داشتند.

اختصاصی| جزئیات فرار ‌70 زندانی در سقز / زندانیان شناسایی شدند / اعزام تیم‌های‌ انتظامی و اطلاعات سپاه برای دستگیری متهمان
اختصاصی| دستگیری 5 زندانی متواری زندان سقز/بقیه متواریان شناسایی شدند
اختصاصی|جزئیات تکمیلی فرار از زندان سقز / 7 نفر دستگیر و 2 زندانی خود را تحویل دادند/ متواریان مشمول عفو در مجازات فرار می‌شوند
اختصاصی| شمار دستگیری‌ها و تسلیمی‌های فرار زندا‌نیان سقز به 13 نفر رسید / بقیه متواریان شناسایی شدند
اختصاصی|‌ تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌های فرار زندانیان سقز ‌به 19 نفر رسید / عضویت زندانیان در "پ.ک.ک" ‌صحت ندارد
اختصاصی|‌هشدار دادستان کردستان نسبت به اختفای زندانیان متواری سقز‌ / زندانیان با تسلیم خود مشمول عفو می‌شوند
اختصاصی|تعداد دستگیری‌ها و تسلیمی‌های زندان سقز به 49 نفر رسید/ تکذیب فرار زندانیان به‌‌دلیل «کرونا»

وی به جزئیات عفو زندانیان خودتسلیمی زندان سقز اشاره کرد و گفت: این افراد برابر دستورالعمل و بخشنامه جدید از مزایای ارفاقی، تخفیفات قانونی و رأفت اسلامی برخوردار شده و فرار آنان از زندان، مانع عفو جرم‌شان نمی‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کردستان، با اشاره به شناسایی سایر متواریان زندان سقز، به آنان هشدار داد که تا پایان فرصت باقیمانده هفته جاری، خود را به زندان تحویل دهند تا شامل ارفاق و رأفت اسلامی شوند، در غیر این‌صورت پس از دستگیری با متهمان برخورد قانونی و به مجازات جرم جدید محکوم شده و مشمول بخشنامه عفو نخواهند شد.

انتهای پیام/481/ ز

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات