پلمب ۱۹۳ واحد صنفی متخلف در خراسان شمالی

پلمب ۱۹۳ واحد صنفی متخلف در خراسان شمالی
شناسه خبـر : ۲۲۴۲ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۰

بجنورد- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی خراسان شمالی گفت: از ابتدای فروردین امسال ۱۹۳ واحد صنفی که از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی تخلف کرده بودند، پلمب و برای ۲۹۳ واحد صنفی نیز اخطاریه صادر شده است.

سرهنگ حسین بدری روز یکشنبه اظهار داشت: در اجرای دستورالعمل های صادره و همچنین نظارت بر اماکن عمومی، پلیس امنیت عمومی استان از ۳ هزار و ۹۳۶ واحد صنفی در خراسان شمالی بازدید کرده است.
وی با اشاره به اینکه این بازدیدها به صورت مشترک و مستقل انجام شده است، خاطرنشان کرد: در این رابطه به ۲ هزار و ۴۸۳ واحد صنفی تذکر داده و از ۳۳۸ واحد صنفی دیگر نیز تعهد اخذ شد.
سرهنگ بدری با بیان اینکه در روند این طرح ۲ متهم نیز دستگیر و بعد از تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند، تصریح کرد: از ابتدای امسال ۱۹۳ واحد صنفی به علت عدم رعایت دستورالعمل های صادره و ابلاغیه ها پلمب و پرونده قضایی نیز برای این واحدهای صنفی تشکیل شده است.
جانشین فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه علاوه بر پلمب تعدادی از واحدهای صنفی متخلف، برای ۲۹۳ واحد صنفی دیگر نیز اخطاریه صادر شد، خاطرنشان کرد: اجرای این گونه طرح ها همچنان به قوت خود باقی است و با هرگونه اقدامی که باعث شود تا سلامت و امنیت و آرامش شهروندان و جامعه مختل شود برابر قانون با قدرت برخورد خواهد شد.

طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، مصوبه ملی است که از سوی کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا مستقر در وزارت کشور، مدیریت، اجرا و نظارت می‌شود.
مدت تعیین شده برای اجرای این طرح هشتم تا بیستم فروردین جاری است که در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تمدید خواهد شد.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

منبع خبر: ایرنا

شرایط تبلیغات