۲ هزار و ۸۰۰ خودرو در جاده‌های ایلام اعمال قانون شدند

۲ هزار و ۸۰۰ خودرو در جاده‌های ایلام اعمال قانون شدند
شناسه خبـر : ۲۲۳۲ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۱:۴۸

ایلام- ایرنا- رییس پلیس راه ایلام گفت: ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه خودروی متخلف از ابتدای اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی (هشتم فروردین) تاکنون در این استان اعمال قانون شده‌ است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ایلام، سرهنگ رضا همتی زاده به تشریح اقدمات این پلیس در مدت اجرای طرح پیشگیری از کرونا پرداخت و اظهار داشت: در طول مدت اجرای این طرح تعداد ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه به دلیل تردد غیرمجاز در سطح راه ها اعمال قانون، تعداد ۴۱ دستگاه وسیله نقلیه توقیف و ۲ هزار و ۹۸۴ دستگاه خودروی غیربومی نیز به شهرهای خود عودت داده شدند.

وی از استقرار ۶۹ تیم عملیاتی در ورودی های استان خبر داد و افزود: طرح ممنوعیت تردد ورود وسایل نقلیه غیربومی تا زمان قطع زنجیره ویروس کرونا با شدت هرچه بیشتر در ورودی های استان و مسیرهای بین شهری اجرا می شود.

رییس پلیس راه ایلام یادآور شد: از تمامی مردم استان تقاضا می شود که نهایت همکاری و همراهی را با عوامل انتظامی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی داشته باشند.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فاصله‌گذاری اجتماعی به معنای تلاش برای به حداقل رساندن تماس‌های بین فردی است و این تصمیم شامل شهروندانی است که فاقد علائم ظاهری ابتلا به بیماری کرونا هستند یعنی بیمار یا مشکوک به ابتلای به کرونا نیستند اما ممکن است ناقل ویروس عامل این بیماری باشند. بر این اساس سیاست فاصله‌گذاری اجتماعی برای قطع چرخه انتقال ویروس در میان مردم عادی اتخاذ شده است.

اجرای این طرح مراحل مختلف دارد که برخی از آن از جمله تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز خرید غیرضروری، اماکن ورزش عمومی و همچنین ممانعت از برپایی تجمع‌هایی مانند مراسم ختم و عروسی پیشتر اجرا شده است.

به حداقل رساندن مسافرت‌های بین‌شهری نیز از مواردی است که در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی پیگیری می‌شود.

منبع خبر: ایرنا

شرایط تبلیغات