حسینیه جلوه و دلریش در ایام تخریب قبور ائمه بقیع مراسم می‌گیرند

حسینیه جلوه و دلریش در ایام تخریب قبور ائمه بقیع مراسم می‌گیرند
شناسه خبـر : ۲۱۳۴۳ پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۰

همزمان با روز هشتم شوال، هیأت های مذهبی کشور به مناسبت سالروز تخریب قبور ائمه اطهار(ع) مدفون در قبرستان بقیع مراسم عزاداری برگزار می‌کنند.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، 96 سال پیش، در هشتم شوال سال 1344 هجری قمری، فرقه ضاله وهابیت، مرقدهای مطهر و بارگاه نورانی ائمه بقیع (ع) امام حسن مجتبی (ع)، امام سجاد (ع)، امام محمدباقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) را به ادعایی واهی، تخریب و میلیون‌ها محب و عاشق اهل‌بیت (ع) را داغدار کرد؛ داغی که همچنان التیام نیافته است و شیعیان و محبان اهل‌بیت (ع) هرساله در سالروز تخریب این قبور به عزاداری می‌پردازند.

مراسم عزاداری به مناسبت ایام تخریب قبور ائمه بقیع (ع) با مدیحه‌سرایی حسن خلج روز 9 خرداد برگزار می‌شود. این مراسم اولین برنامه این مداح اهل‌بیت (ع) بعد از شیوع ویروس کروناست زیرا او در تاریخ 7 اسفندماه طی نامه‌ای اعلام کرده بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم جلسات خود را لغو می‌کند.

مراسم عزاداری به مناسبت ایام تخریب قبور ائمه بقیع (ع) روز جمعه 9 خردادماه از ساعت 7 صبح در حسینیه جلوه به نشانی خیابان وحدت اسلامی، کوچه زهره کرمانی برگزار خواهد شد.

هیئت دلریش نیز برای ایام تخریب قبور ائمه بقیع مراسمی را در روز جمعه 9 خرداد از ساعت 8 صبح برگزار می‌کند. این مراسم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد و شرکت در آن برای عموم آزاد است. حسینیه دلریش در خیابان جمهوری، نرسیده به میدان بهارستان، کوچه ممتاز واقع شده است.

انتهای پیام/

 

منبع خبر: تسنیم