سه باب مدرسه در مناطق محروم لرستان احداث شد

سه باب مدرسه در مناطق محروم لرستان احداث شد
شناسه خبـر : ۲۰۹۴۶ سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۱۱

خرم آباد- به همت قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، سه باب مدرسه با ۵ کلاس درس در مناطق صعب العبور و محروم این استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه در مراسمی با حضور سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، امیر غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس لرستان، حجت الاسلام سوری امام جمعه شهرستان چگنی، فرماندار چگنی و جمعی از مسئولان اداره کل آموزش و پرورش لرستان، ۳ باب مدرسه با ۵ کلاس درس و با صرف اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در منطقه صعب العبور بخش «شاهیوند» شهرستان چگنی افتتاح شد.

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در این مراسم اظهار داشت: تمام تلاش ما زدودن گرد محرومیت از چهره مناطق محروم کشور است و در این راه، خود را خادم ملت شریف ایران دانسته و تمام فعالیت خود را با منت پذیری از مردم عزیز میهن انجام می‌دهیم.

وی افزود: اینگونه فعالیت‌ها، گوشه‌ای از مردم سالاری دینی است که در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و با به ثمر نشستن خون پاک شهدای والا مقام محقق شده است.

احداث خانه و نصب منبع آب برای اهالی روستاهای محروم

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان تصریح کرد: امروز علاوه بر ساخت فضاهای آموزشی، شاهد افتتاح خانه برای چند نفر از اهالی روستا و نصب منبع آب و مشروب کردن چند آبادی از آب سالم توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه حضرت ابوالفضل (ع) نیز هستیم.

امیر غفوری نژاد مدیر کل نوسازی مدارس لرستان نیز در سخنانی گفت: امروز شاهد افتتاح ۳ باب مدرسه با ۵ کلاس درس هستیم که به همت فرماندهی سپاه پاسداران در روستاهای هودر بساط بیگی، سیاه چم و پیری چناران بخش شاهیوند با صرف اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال ساخته و در اختیار آموزش و پرورش عشایری قرار گرفته است.

منبع خبر: مهر