ازدحام در مراکز تعویض پلاک/ فاصله گذاری اجتماعی جدی گرفته نمی‌شود

ازدحام در مراکز تعویض پلاک/ فاصله گذاری اجتماعی جدی گرفته نمی‌شود
شناسه خبـر : ۲۰۹۱۷ سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۳

خرم‌آباد- ازدحام جمعیت در مرکز تعویض پلاک خرم‌آباد بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی زنگ خطری برای گسترده شدن شیوع کرونا در لرستان است.

به گزارش خبرنگار مهر، پس از گذر از مرحله قرنطینه و بازگشایی محدود مراکز خدمات دهی به شهروندان، با اجرای طرح زوج و فرد فعالیت در مراکز تعویض پلاک نیز از سر گرفته شد.

پس از آن با اعلام پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان در راستای خدمت رسانی به شهروندانی که برای تعویض پلاک خودروی خود به مراکز تعویض پلاک مراجعه می‌کنند طرح نوبت بندی زوج و فرد لغو شد و همه مراکز از ۲۸ اردیبهشت ماه بدون در نظر گرفتن طرح نوبت بندی زوج و فرد با الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی، توانستند به این مراکز مراجعه کنند.

اما گزارش‌ها حاکی از ازدحام جمعیت در مرکز تعویض پلاک خرم آباد بدون رعایت فاصله گذاری اجتماعی است.

عدم همکاری مردم در رعایت پروتکل‌ها

سرهنگ مرتضی چغلوند رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با تاکید بر ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراکز تعویض پلاک استان توسط مردم، اظهار داشت: متأسفانه علیرغم تذکرات داده شده برخی از مردم در این رابطه همکاری لازم را ندارند.

وی با بیان اینکه ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم که حق ندارید که به داخل مراکز تعویض پلاک وارد شوید، عنوان کرد: همکاران ما به طور مرتب این مراکز تعویض پلاک را ضدعفونی می‌کنند.

نوبت دهی به افراد برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با تاکید بر اینکه برخی از مردم پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی‌کنند اما خیلی‌ها این موارد را به نحو مطلوبی رعایت می‌کنند، افزود: همکاران ما اقدام به نصب «نایلون» در باجه‌هایی که مردم به آنها مراجعه می‌کنند کرده‌اند و بین ارباب رجوع و مسئولان در این رابطه فاصله وجود دارد.

سرهنگ چغلوند با تاکید بر اینکه به طور حتم مواردی که موجب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شود را تذکر خواهیم داد، عنوان کرد: ما بر اساس نوبت به مردم ارائه خدمات می‌کنیم و هر کسی یک شماره خاص دارد، اما متأسفانه برخی از مردم این نوبت دهی را رعایت نمی‌کنند.

مواردی که موجب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌شود را تذکر خواهیم داد

وی، تصریح کرد: ما به طور حتم تذکر لازم را دوباره می‌دهیم تا زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این مراکز فراهم شود.

منبع خبر: مهر