بهره‌برداری از شهرک گلخانه‌ای کوهدشت؛ ۹ گلخانه در لرستان ایجاد می‌شود

بهره‌برداری از شهرک گلخانه‌ای کوهدشت؛ ۹ گلخانه در لرستان ایجاد می‌شود
شناسه خبـر : ۲۰۹۱۲ سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۷

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان با اشاره به راه‌اندازی ۹ شهرک گلخانه‌ای در استان گفت: شهرک گلخانه‌ای کوهدشت با ظرفیت ۲۴۰۰ تن در سال، امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

- اخبار استانها -

حسین طولابی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه ایجاد گلخانه‌های کشاورزی در استان اظهارداشت: در حال حاضر دو هکتار از شهرک گلخانه‌ای کوهدشت در قالب یک فاز به بهره‌برداری رسیده است و فاز دوم 80 درصد و فاز سوم 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ظرفیت تولید گلخانه کوهدشت را دو هزار و 400 تن در سال برشمرد افزود: نوع محصول شهرک گلخانه‌ای کوهدشت خیار است و برنامه‌ریزی شده تا پایان سال تکمیل و کامل به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی لرستان با بیان اینکه بخشی از شهرک‌ها به بخش خصوصی واگذار شده است عنوان کرد: برنامه داریم شهرک گلخانه‌ای الیگودرز را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم. شهرک گلخانه‌ای الیگودرز 150 هکتار است و بناست گیاهان دارویی در آن کشت شود.

وی گفت: در سطح استان 9 گلخانه داریم که دو گلخانه توسط بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود و مابقی مربوط به حوزه دولتی و اراضی ملی‌اند که در حال حاضر یک گلخانه به بهره‌برداری رسیده است.

 طولابی در رابطه با گلخانه 20 هکتاری واشیان پلدختر نیز تصریح کرد: از 12 هکتار مفید این گلخانه چهار هکتار در قالب فاز نخست شهریور ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد:  در صورت به بهره‌برداری رسیدن این گلخانه‌ها به ازای هر هکتار برای 12 تا 14 نفر شغل ایجاد و در هر هکتار حدود 450 تا 500 تن محصول تولید می‌شود.

انتهای پیام/642/ ت

منبع خبر: تسنیم