شهردار خرم آباد خبرداد؛

تکمیل پل‌های تخریب شده از سیل در خرم‌آباد تا ۲ماه دیگر

تکمیل پل‌های تخریب شده از سیل در خرم‌آباد تا ۲ماه دیگر
شناسه خبـر : ۲۰۸۶۹ سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۰

شهردار خرم‌آباد گفت: پل‌های بهداری، اناری و کمالوند خرم‌آباد که در اثر سیل سال گذشته تخریب شده بودند تا ۲ ماه آینده تکمیل و افتتاح خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد شریفی مقدم در این باره گفت: شهرداری خرم‌آباد در کمترین زمان ممکن و انجام عملیات جهادی اقدام به پاکسازی و نظافت شهر، برآورد خسارات ناشی از سیل و ارسال آن به دستگاه‌های مسئول کرد تا اینکه با پیگیری استانداری لرستان مبلغ ۸۲ میلیارد تومان جهت جبران خسارت سیل به شهرداری خرم آباد اختصاص یافت.

وی ادامه داد: شهرداری این مبلغ را در قالب ۲۳ پروژه از جمله، احداث پل‌های کمالوند، اناری و بهداری، آسفالت معابر، پاکسازی و لایه روبی زیر پل حاج عمران، ترمیم دیواره‌های تخریب شده ساحلی رودخانه خرم رود و کرگانه و دفع آب‌های سطحی و اجرای راستگرد و چپگرد پل ۹دی کرده است.

شهردار خرم‌آباد بیان کرد: ۲ میلیارد تومان تجهیزات آتش نشانی و خدمات ایمنی از محل اعتبارات سیل خریداری و تحویل این سازمان شد.

وی افزود: خوشبختانه در سیل مجدد پایان سال ۹۸، به دلیل فعالیت‌های انجام شده مانند لایروبی رودخانه‌ها و پاکسازی زیرپل حاج عمران و اجرای دیواره‌های ساحلی شاهد هیچگونه خسارتی در شهر نبودیم.

شریفی مقدم گفت: ۱۸میلیارد و ۳۰۰ سیصد هزار تومان جهت اجرای پل‌های کناری پل ماسور به شهرداری خرم آباد اختصاص داده شد و متعاقبا پس از انجام مناقصه پروژ‌های مذکور به پیمانکار واگذار و هم اکنون درحال انجام می‌باشند که تاپایان شهریورماه افتتاح و بهره برداری می‌رسد.

وی اضافه کرد: توسعه فصای سبز، ساماندهی سراب شهوا، احداث ساختمان شهرداری منطقه ۲، زیرسازی و جدول گذاری، آسفالت و لکه گیری معابر و مناسب سازی پیاده رو ها، خرید مبلمان شهری، تملک املاک در مسیر تعریض در دستور کار است.

شریفی گفت: شهرداری خرم آباد با وجود ۱۴۰میلیارد تومان قرارداد عمرانی چیزی معادل ۱۸ برابر اعتبارات هفت سال گذشته پروژه عمرانی در دست اجرا دارد.

منبع خبر: ایلنا