اردبیل| طرح واگذاری پذیرش دانشجو معلم به پیام نور در نظام تعلیم و تربیت انحراف ایجاد می‌کند

اردبیل| طرح واگذاری پذیرش دانشجو معلم به پیام نور در نظام تعلیم و تربیت انحراف ایجاد می‌کند
شناسه خبـر : ۲۰۱۹ یکشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۲

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اردبیل گفت: طرح واگذاری پذیرش دانشجو معلم به پیام نور در نظام تعلیم و تربیت انحراف ایجاد می‌کند؛ بنابراین باید جذب دانشجو معلم تنها بر عهده دانشگاه فرهنگیان باشد.

- اخبار استانها -

سرهنگ سید محمد لطیفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: طرح واگذاری پذیرش دانشجو معلم به پیام نور در نظام تعلیم و تربیت انحراف ایجاد می‌کند بنابراین باید جذب دانشجو معلم تنها بر عهده دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی با اشاره به روند جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان افزود: دانشگاه فرهنگیان می‌تواند با انعقاد تفاهمنامه با دانشگاه‌های مختلف همکاری و مشارکت داشته باشد اما در زمینه این ما مخالف هستیم.

لطیفی هدف کلی دانشگاه فرهنگیان را تربیت نیروی متخصص دانست و تصریح کرد: با توجه به اینکه هدف کلی و اساسی دانشگاه فرهنگیان تربیت نیروهای فرهنگی متخصص است باید جذب دانشجو معلم تنها بر عهده دانشگاه فرهنگیان باشد.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان استان اردبیل با تاکید بر اجرای سند تحول بنیادین بیان کرد: با ورود و بررسی جزئیات این طرح درمی‌یابیم که در برخی رشته‌ها باید دانشگاه پیام نور دانشجو جذب کند که این موضوع با سند تحول بنیادین نیز مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه مسائل و مشکلات مالی دانشگاه فرهنگیان سبب این طرح شده است اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل مطرح شدن این طرح مسائل و مشکلات مالی دانشگاه فرهنگیان که سایر مشکلات زمینه‌ای را نیز فراهم می‌کند.

انتهای پیام/ 146/ی

منبع خبر: تسنیم

شرایط تبلیغات