تدابیر لازم با اولویت پروتکل های بهداشتی برای کنترل و مهار ویروس کرونا اندیشیده شود

تدابیر لازم با اولویت پروتکل های بهداشتی برای کنترل و مهار ویروس کرونا اندیشیده شود
شناسه خبـر : ۲۰۱۳۲ شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۱

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « نادیا امرایی» امروز(3 خرداد) در جلسه شورای سلامت شهرستان پلدختر، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در این شهرستان، اظهار داشت: مشارکت و همراهی مردم در عمل به توصیه های...

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « نادیا امرایی» امروز(3 خرداد) در جلسه شورای سلامت شهرستان پلدختر، با اشاره به شیوع ویروس کرونا در این شهرستان، اظهار داشت: مشارکت و همراهی مردم در عمل به توصیه های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برای کنترل و مهار ویروس کرونا ضروری است.

 

معاون فرماندار شهرستان پلدختر با اشاره به قرار گرفتن این شهرستان در محور ترانزیتی جنوب و توقف رانندگان و مسافران در ورودی و خروجی‌های شهر، افزود: اتخاذ تدابیر لازم برای گندزدایی و ضدعفونی مستمر مناطق عمومی بوییژه اغذیه فروشی‌های موجود در مسیرهای ورودی و خروجی شهر ضروری است.

 

وی همچنین با تاکید بر ضرورت نظارت مستمر بر رعایت بهداشت در اماکن عمومی بویژه اغذیه فروشی ها، ادامه داد: باید با افراد خاطی برخورد قاطع شود.

 

امرایی همچنین با بیان اینکه لازم است در مناطق روستایی هم تدابیر لازم با اولویت رعایت پروتکل ها بهداشتی اندیشیده شود، گفت: کلرزنی آب در روستاها باید از سوی دهیاران و شبکه بهداشت و درمان پلدختر پیگیری و انجام شود.

 

وی با بیان اینکه در روستاها فضولات حیوانی در قسمت هایی از روستا انباشت می‌شود اظهار داشت: انتظار می‌رود تا قبل از آغاز فصل گرما مکانی برای جابجایی فضولات دور از روستاها با پیگیری‌های بخشداران و دهیاران مشخص شود تا موجب شیوع بیماری ها نشوند.

 

امرایی در ادامه با اشاره به اینکه سیستم فاضلاب و جمع آوری آب های سطحی در پلدختر و معمولان بر اثر سیل مخرب سال گذشته تخریب شده و به درون رودخانه می ریزد، افزود: با توجه به آغاز فصل گرما و دمای بالای هوا لازم است برای پیشگیری از شیوع بیماری و حفظ سلامت مردم این مشکل هرچه زودتر رفع شود.

 

معاون فرماندار پلدختر به بیماری تب مالت اشاره کرد و گفت: برای جلوگیری از شیوع این بیماری در سطح شهرستان لازم است دامپزشکی واکسینه کردن دام ها را انجام دهد و بر مراکز عرضه گوشت و ذبح حیوانات نظارت مستمر داشته باشد.

 

پایان پیام/599
ضمیمه :

منبع خبر: شبستان