چهار شهرلرستان در وضعیت بحرانی ناشی از شیوع کرونا قرار دارد

چهار شهرلرستان در وضعیت بحرانی ناشی از شیوع کرونا قرار دارد
شناسه خبـر : ۲۰۱۲۰ شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۶

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « سید موسی خادمی» امروز(3 خرداد) در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور جمعی از وزرا و استانداران سراسر کشور برگزار شد، در جمع...

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « سید موسی خادمی» امروز(3 خرداد) در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت کرونا به ریاست دکتر روحانی و با حضور جمعی از وزرا و استانداران سراسر کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: مشارکت و همراهی مردم در رعایت اصول بهداشتی و توجه به فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راه کنترل و مهار وی روس کروناست.

 

استاندار لرستان با تاکید بر ضرورت همکاری بیشتر مردم در کنترل بیماری کرونا، افزود: خوشبختانه همکاری مردم استان لرستان برای پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا تاکنون خوب بوده است.

 

وی با اشاره به آمار روز افزون بیماران کرونایی در استان لرستان، اذعان داشت: در استان لرستان متأسفانه هنوز به مرحله کنترل بیماری نرسیده‌ایم.

 

خادمی با اشاره به وضعیت بحرانی ناشی از شیوع ویروس کرونا در چهار شهر استان لرستان، گفت: لازم است مردم نسبت به رعایت نکات بهداشتی و دستورالعمل ها بیشتر توجه داشته باشند.

 

وی ادامه داد: چهار شهرستان خرم آباد، دورود، بروجرد و دلفان، به لحاظ بیماری شرایط مناسبی نداشته و استان را در وضعیت قرمز یا زرد قرار داده اند.

 

خادمی بیان کرد: در پی شیوع ویروس کرونا در این چهار شهرستان، بحران کرونا علاوه بر تهدید سلامت مردم، مشکلات اقتصادی را نیز در پی داشته است.

 

استاندار لرستان در ادامه  به نقل از دکتر روحانی گفت: طبق آخرین گزارش های ارائه شده خوشبختانه با اقدامات انجام شده و همکاری خوب مردم بیماری کرونا در اکثر استان ها در حال کنترل است.

 

ساعت کاری ادارات به روال سابق بازگشت 

 

وی همچنین با اشاره به مصوبات جلسه امروز ستاد ملی مدیریت بحران کرونا، تصریح کرد: از مصوبات جلسه امروز، ساعت کاری کارمندان دولت بود که مقرر شد از ابتدای هفته آینده ادارات با تمام ظرفیت و از ساعت ۷ و ۳۰ دقیقه صبح تا ۱۴ و ۳۰ به فعالیت خود ادامه دهند و موضوع مرخصی یک سوم کارکنان منتفی می شود.

 

استاندار لرستان با اشاره به دستورالعمل جدید عنوان شده با موضوع شهید خدمت، گفت: از دیگر مصوبات امروز، مطرح شدن موضوع شهید خدمت برای افرادی که در مراکز درمانی و بهداشتی بر اثر بیماری کرونا فوت می شوند، بود که مقرر گردید در این رابطه کمیته ای تشکیل و پس از بررسی پرونده ها، در سطح ملی اقدامات نهایی انجام شود.

 

پایان پیام/599
ضمیمه :

منبع خبر: شبستان