ادامه برخی محدودیت ها در لرستان / تفرجگاه ها کنترل می شوند

ادامه برخی محدودیت ها در لرستان / تفرجگاه ها کنترل می شوند
شناسه خبـر : ۲۰۰۷۸ شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « سید موسی خادمی» امروز(3 خرداد) در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به آمار روز افزون ابتلا به بیماری کرونا در برخی شهرهای استان، اظهارداشت: همکاری و مشارکت...

به گزارش خبرگزاری شبستان از خرم آباد، « سید موسی خادمی» امروز(3 خرداد) در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا، با اشاره به آمار روز افزون ابتلا به بیماری کرونا در برخی شهرهای استان، اظهارداشت: همکاری و مشارکت مردم مهم ترین راه کنترل و مهار بیماری کروناست.

 

استاندار لرستان با اشاره به آمار روز افزون بیماری کرونا در دو شهرستان دلفان و برجرد، ادامه داد: برای کنترل بحران کرونا در استان برخی محدودیت ها همچنان ادامه دارد.

 

وی با اشاره به تعطیلات عید سعید فطر، افزود: با توجه به احتمال حضور مردم در مراکز تفریحی، تفرجگاه های استان کنترل می شوند.

 

خادمی همچنین با اشاره به احتمال سفر برخی مردم دیگر استان های کشور به استان، بیان کرد: از هموطنان می خواهیم به رغم آنکه لرستان مردم مهمان نوازی دارد ، اما به دلیل شیوع کرونا و آماده نبودن شرایط مهمان نوازی ،به مقصد لرستان برنامه ریزی نکنند.

 

وی اذعان داشت: در این ایام مراکز تفرجگاهی استان به شدت کنترل می‌شوند و پذیرش در این مناطق وجود ندارد لذا از همه هم میهنان به ویژه از استان های همجوار درخواست داریم که به استان لرستان سفر نکنند.

 

استاندار لرستان در خصوص موضوع کنترل و اعمال محدودیت ها در ورودی برخی از شهرها گفت : این موضوع در برخی از شهرستان ها بویژه در چهار شهرستان بروجرد ،دلفان ،دورود و خرم آباد بر عهده فرمانداران گذاشته شده است.

 

خادمی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و جشن‌های عروسی گفت: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و عروسی اگر افرادی این موضوع را رعایت نکنند مطابق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

 

وی با تقدیر از همکاری خوب مردم در رعایت فاصله اجتماعی  به اهمیت و ضرورت همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: اگر اهالی منطقه ای در این زمینه همکاری لازم را نداشته باشند علاوه بر اینکه برای خودشان مشکل ایجاد می کنند برای دیگران هم مشکل ایجاد خواهد شد.

 

خادمی با اشاره به اینکه در حال حاضر در دو شهرستان بروجرد و دلفان گزارشات خوبی واصل نشده است، گفت : آمار مبتلایان در این دو شهرستان نسبتا بیشتر است و علت آن ،عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در بازارها و در مراکز تفریحی است.

 

استاندار لرستان از مردم فهیم بروجرد و دلفان خواست برای حفظ سلامتی خودشان و همچنین کمک به سلامت استان و خروج از این وضعیت همکاری های خود را بیشتر کنند و با رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مراسمات و ازدحام ها خودداری کنند.

 

خادمی خاطرنشان کرد وقتی استانی در وضعیت هشدار قرار می‌گیرد به حوزه اقتصادی و حوزه‌های دیگر خسارت‌های زیادی وارد می‌شود چراکه ما مجبوریم محدودیت ها را افزایش دهیم.

 

وی در خصوص برگزاری نماز عید فطر گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به هیچ عنوان تجمعات بزرگ برگزار نخواهد شد و با توجه به وضعیت استان که در حالت هشدار قرار داریم  این فریضه مستحب برگزار نخواهد شد.

 

استاندار لرستان اظهار کرد: در خصوص دو شهرستان پلدختر و چگنی که وضعیت آنها سفید بوده ،آخرین وضعیت آنها بررسی خواهد شد و با همفکری دانشگاه‌علوم‌پزشکی و نماینده محترم ولی فقیه در خصوص برگزاری نماز عید فطر در این دو شهرستان تصمیم‌گیری خواهد شد.

پایان پیام/599
ضمیمه :

منبع خبر: شبستان