فتح خرمشهر از روزهای زیبای تاریخ انقلاب است

فتح خرمشهر از روزهای زیبای تاریخ انقلاب است
شناسه خبـر : ۲۰۰۶۷ شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین «سیداحمدرضا شاهرخی»، امروز(3خرداد) در سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران و بزرگداشت سوم خرداد، اظهار داشت: تقوا و ایمان دو عنصری...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خرم آباد، حجت الاسلام والمسلمین «سیداحمدرضا شاهرخی»، امروز(3خرداد) در سیزدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران و بزرگداشت سوم خرداد، اظهار داشت: تقوا و ایمان دو عنصری هستند که هر ملتی، گروه و دسته ای مزین به این دو عنصر شد، سبب موفقیت می شود که قله های افتخار را برای آن ملت؟، فرد و جامعه رقم می زند.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان افزود: آنچه ما در فتح خرمشهر مشاهده کردیم، صبر، تقوا و ایمان بالای رزمندگان بود، در حالی که کمتر از دو سال از انقلاب گذشته بود، دشمن بعثی در حالی که کشور آمادگی این جنگ را نداشت، مورد حمله قرار داد و شهر خرمشهر را به اشغال درآورد.

 

وی بیان داشت: رزمندگان اسلام با صبر، استقامت و ایمان بالای خود پس از 19 ماه در سلسله عملیاتی موفق شدند سرزمین اسلامی را از اشغال دشمن خارج کنند.

 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی ادامه داد: نظام اسلامی روزهای زیبایی داشته است ولی فتح خرمشهر از زیباترین روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است، مقطع حساس در جنگ تحمیلی بود به گونه ای که در تقسیم بندی ها، جنگ تحمیلی تقسیم می شود به قبل و بعد از فتح خرمشهر تقسیم می شود.

 

وی عنوان کرد: پیامد مقاومت و پیروزی رزمندگان اسلام وارد مسجد جامع خرمشهر شدند و پرچم جمهوری اسلامی را بر فراز مسجد جامع خرمشهر برافراشتند و امام امت فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان اذعان داشت: پیامد دیگر این پیروزی این بود قدرت جمهوری اسلامی را در مقابل دشمن بعثی و  حامیان آنان نشان داد.

 

وی یادآور شد: پیامد دیگر این بود که ماشین جنگی دشمن را از کار انداخت و 19 هزار نفر از دشمن بعثی را با حمایت کشورهای سلطه را اسیر کرد، غنایم زیادی را نصیب نطام اسلامی کرد.

 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهار داشت: پیامدهای فتح خرمشهر فراوان است، باید سلسله نشست هایی تشکیل شود، اتاقی برای بازگویی خاطرات رزمندگان و شهدا فراهم شود و در روزهای معینی این خاطرات و رزم ها و دلاورمردی ها برای نسل امروز بازگو شود.   

پایان پیام/666
ضمیمه :

منبع خبر: شبستان