اخذ مجوز تولید برای سرمایه‌گذاران نباید با مشکل اداری همراه شود

اخذ مجوز تولید برای سرمایه‌گذاران نباید با مشکل اداری همراه شود
شناسه خبـر : ۱۵۲۳ شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۲

اردبیل - استاندار اردبیل گفت: برای توسعه تولید، سرمایه‌گذاران در استان اردبیل در اخذ مجوز نباید با مشکل اداری برخورد کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، اکبر بهنام جو عصر شنبه در جلسه بررسی برنامه‌های جهش تولید در بخش گردشگری استان اردبیل از هدف‌گذاری ۳۲ برنامه عملیاتی گردشگری در سال ۹۹ خبر داد و عنوان کرد: این برنامه‌ها به‌صورت کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت هدف‌گذاری شده و تا س ال ۱۴۰۰ عملیاتی می‌شوند.

وی به اجرای ۲۰ پروژه جذب‌کننده سرمایه‌گذاران و مسافران در بخش گردشگری استان اشاره کرد و گفت: زمین مورد نیاز این پروژه‌ها توسط اداره کل منابع طبیعی مشخص شده و بخش خصوصی با در نظر گرفتن اولویت میراث فرهنگی که جذب‌کننده گردشگران است در این محل‌ها سرمایه‌گذاری کرده و از سوی دولت حمایت می‌شوند.

استاندار اردبیل یادآور شد: شعار جهش تولید وقتی به‌معنای واقعی تحقق پیدا می‌کند که سرمایه گذاران به‌عنوان بخش اصلی این شعار وارد عرصه شوند.

وی افزود: سرمایه‌گذاران با فداکاری در تحقق شعار سال می‌توانند گام اساسی را بردارند و این افراد در توسعه صنعت، گردشگری و کشاورزی نقش اساسی را ایفا می‌کنند، چراکه مدیریت صنعت و کارخانه‌ها را این سرمایه‌گذاران بر عهده دارند.

بهنام‌جو با بیان اینکه سرمایه‌گذاران در اخذ مجوز نباید با مشکل اداری برخورد کنند، گفت: روال اداری و کاهش بروکراسی اخذ مجوز که در سال‌های گذشته بخش مهم آن اصلاح شده و در سال‌جاری نیز برای کاهش بروکراسی اداری تلاش می‌شود.

استاندار اردبیل افزود: با توجه به اعلام سال ۹۹ به‌عنوان سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری، به همه دستگاه‌های اجرایی برای ارائه سریع برنامه‌های خود برای تحقق این شعار ابلاغ کردیم تا برنامه‌های تدوین شده در کمیته‌های مربوطه بررسی و در نهایت در جلسات اقتصاد مقاومتی مصوب شود.

رئیس شورای اداری استان اردبیل تصریح کرد: ارزش افزوده، سرمایه‌گذاری، صادرات و بخش اشتغال چهار شاخصه مهمی هستند که باید برای تحقق شعار جهش تولید در ابتدای کار هدف‌گذاری اساسی شوند.

تأثیرگذاری منفی کرونا بر توسعه بخش‌های تولیدی و صنعتی

بهنام جو با بیان اینکه ویروس کرونا تأثیر بسیاری در بخش‌های مختلف تولید، صنعت، گردشگری و کشاورزی گذاشته است، افزود: در سال‌های گذشته ما گردشگر را دعوت می‌کردیم که از جاذبه‌ها و امکانات استان ما استفاده کند ولی امسال فراخوان زدیم که نباید کسی به‌عنوان مسافر و گردشگر وارد استان شود.

بهنام‌جو احداث هتل‌های پنج ستاره را از اهداف سال جهش تولید در حوزه گردشگری برشمرد و تصریح کرد: در شهرستان‌ها و مرکز استان هتل‌های پنج ستاره با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آینده نزدیک آغاز می‌شود و ادامه اجرای پروژه‌های زمستانی نیز در دستور کار قرار دارد.

وی حفظ وضعیت موجود در توسعه تولید را متذکر شد و افزود: خوشبختانه تولید در کارخانه‌ها انجام می‌شود.

بهنام‌جو حفظ وضعیت موجود در توسعه تولید را متذکر شد و افزود: خوشبختانه تولید در کارخانه‌ها انجام می‌شود، اما در عرضه محصولات به‌دلیل شیوع ویروس کرونا با مشکل مواجه شده‌اند و باید چنین بخش‌هایی حمایت شوند.

منبع خبر: مهر

شرایط تبلیغات