آغاز ثبت‌نام تکمیل ظرفیت پایه هشتم سمپاد

تسنیم/ مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: داوطلبان شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هفتم به هشتم می‌توانند برای ثبت نام به سامانه hoosh۸.medu.ir مراجعه کنند.

داوطلبان می‌توانند برای شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم با مراجعه به سامانه hoosh8.medu.ir ثبت نام کنند.
طبق اعلام مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌‌پژوهان جوان؛ شرایط ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون معدل کل 19 به بالا است و تمام دانش آموزان پایه هشتم دارای شرط مذکور امکان شرکت در این آزمون را دارند و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم دانش‌آموزان را برای ورود به این مدارس تحت فشار نگذارند.

پیش از این فاطمه مهاجرانی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود: "برای برگزاری این آزمون با دانش‌آموزانی که هم‌اکنون در مدارس سمپاد هستند کاری نداریم، چون آنها آزمون داده‌اند و بار هر کم و کیفی که آزمون سال گذشته داشت، پذیرفته شده‌اند؛ بنابراین ما اما و اگری روی دانش‌آموزان نداریم.

هر سال تعدادی از دانش‌آموزان به‌دلیل ریزش از مدارس سمپاد خارج می‌شوند و از طرف دیگر برای برخی مدارس بسیار کمتر ظرفیت اعلام شد؛ بنابراین مدارس خالی ماندند، با توجه به اینکه جمعیت 1.5 درصد دانش‌آموزی را در پایه ششم هدف می‌گیریم می‌توان گفت از حد استاندارد تیزهوشان هم ظرفیت کمتر اعلام شد، به همین دلیل آزمون تکمیل ظرفیت برای پایه هشتم را برگزار می‌کنیم.

آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس سمپاد نیمه‌های مرداد برگزار می‌شود و تمام دانش‌آموزانی که شرایط را دارند می‌توانند متقاضی شوند که ظرفیت حدود 4هزار نفر اعلام شده است."