اسارت ۱۰۰۰ نیروی عراقی توسط لرستانی ها در عملیات بیت المقدس

شناسه خبـر : ۲۶۷ جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۶

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس لرستان گفت :چهار گردان از همین سپاه لرستان در عملیات بیت المقدس شرکت کردند که بیشتر بچه های لرستانی در این عملیات شهید شدند و گردان جندالله هم که از لرستان تشکیل شد در مرحله چهارم این عملیات وارد خرمشهر شد و پل نو را محاصره کردند که به تعداد انگشتان دست از همین نیروهای لرستان ، هزار نفر از نیروهای عراقی را به اسارت گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سرهنگ حجت اله ناصر پور به عملیات حاج عمران که همزمان با حماسه سوم خرداد رخ داد اشاره کرد و گفت : در این عملیات ۳۰۰ شهید لرستانی در یک روز و در یک عملیات تقدیم انقلاب کردیم.

وی افزود : امیدواریم میراث داران صادقی برای شهدا باشیم و همانگونه که رهبر انقلاب فرمودند امروز کسانی میخواهند این میراث به فراموشی سپرده شود  و اقتدار امروز ملت و کشور ما محصول آن ۸ سال دفاع مقدس است.

انقلاب و دفاع ما یک دفاع مردمی بود

مدیر کل حفظ آثار با بیان اینکه انقلاب و دفاع ما یک دفاع مردمی بود و با حماسه سوم خرداد معادلات امنیتی دنیا را عوض کردیم و به جامعه علمی دنیا فهماندیم که قدرت مردم میتواند جزء برآورد استراتژیک باشد اظهار داشت : در خرمشهر صدام با پشتوانه ۴۸۰ شرکت چند ملیتی که مستقر کرده بود ، عربده کشی میکرد که محال است من بگذارم یک ایرانی پایش را به خرمشهر بگذارد اما پیوند وثیق مردم و قدرت مردمی با گفتمان الهی شریعتمدار و مقام عظیم ولایت فقیه باعث شد این افتخار بزرگ و این تحولات بزرگ در ادبیات جنگ که ادبیات جنگ را عوض کرد و هم در صلح و پایداری مبتنی بر همین گفتمان تحول عظیمی را بوجود آورد.

وی ادامه داد  : ما جنگ را بدون هیچ امکاناتی شروع کردیم و حماسه سوم خرداد هم با تکیه بر قدرت خدا و قدرت مردمی و با اتکال به ولایت و نقش امامت و رهبری امت تشیع صورت گرفت.

باید به قدرت درونی نظام متکی باشیم

ناصرپور تصریح کرد : ما باید به قدرت درونی نظام متکی باشیم و اگر درون نظام استحکام داشته باشد هیچ بیگانه ای هیچ غلطی نمی تواند بکند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس به نقش رسانه ها اشاره کرد و اظهار داشت : رسانه ذهن و عرصه فکری را می سازد و مهندسی فرهنگی بوسیله اصحاب رسانه و تبلیغات و اقدام فرهنگی رقم میخورد.

این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه امروز دشمن با تمام قوا در مسائل فرهنگی ، روی فکر و ذهن جوانان کار میکند و ما نباید در مقابل دشمن کوتاهی کنیم به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود : خطاب رهبر انقلاب هم در این بیانیه به جوانان است که میخواهد به  سرمایه و ثروت عظیم جوانان اشاره کند همانگونه که ۴۹ درصد شهدای جنگ تحمیلی سنین ۲۱ تا ‌۲۵ سال بوده اند که آن صحنه های زیبای دفاع مقدس را خلق کردند و جوانان امروز هم از جوانان دوران دفاع مقدس آماده تر هستند که شهدای مدافع حرم نمونه بارزی از این جوانان هستند.

46

منبع خبر: خبرآنلاین

ارسال نظر

5 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران