اطلاعات ۸۵۰۰ متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیلزده لرستان ثبت شد

شناسه خبـر : ۷۶۸۲ چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱

خرم آباد – ایرنا – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: با پایان مهلت نام نویسی متقاضیان حضور در طرح اشتغال عمومی مناطق سیلزده استان، اطلاعات هشت هزار و ۵۰۰ نفر ثبت در سامانه و برای پالایش نهایی به تامین اجتماعی ارسال شده است.

علی آشتاب روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این مهم پس از فراخوان عمومی، ۱۵ هزار فرم به صورت دستی در سطح استان توزیع و در پالایش اولیه، هشت هزار و ۵۰۰ نفر شرایط ابتدایی این طرح را داشته که اطلاعات آنها برای بررسی وضعیت بیمه ای به تامین اجتماعی ارسال شد.

وی ادامه داد: تنها افرادی می توانند در این طرح شاغل شوند که هیچگونه بیمه فعالی در سازمان تامین اجتماعی نداشته باشند.

وی سهمیه لرستان برای اشتغال عمومی را هفت هزار و ۷۱۲ نفر عنوان کرد و اظهار داشت: پیش بینی می شود در صورت ادامه روند فعلی، این طرح تا یک ماه آینده اجرایی گردد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی و مهارت افزایی مشمولان قبل از اجرای طرح گفت: این آموزش ها رایگان است و با هدف ارتقای کیفی این طرح اجرا می شود.

آشتاب تاکید کرد: افرادی که متقاضی اشتغال عمومی هستند باید علاوه بر داشتن مهارتهای لازم، در مناطق سیلزده حضور داشته و فعالیت کنند در غیراینصورت مشمول تسهیلات طرح نخواهند شد.

وی یادآور شد: در طرح اشتغال عمومی، نیروی کار برای لایروبی، بخش کشاورزی و ساخت و ساز منطقه از میان افراد مناطق سیل زده تأمین می‌شود که با هماهنگی انجام گرفته معادل دو سوم حداقل دستمزد به مدت ۱۰۰ روز به افراد پرداخت می‌شود.

وی گفت: با اجرای این طرح، زمینه کاهش قیمت ساخت و ساز، پاکسازی جویبار، باغات و زمین‌های کشاورزی فراهم می‌شود و کمکی است تا این بخش‌ها سریع‌تر به فعالیت مجدد بازگردند.

۱۸ هزار فرصت شغلی بر اثر سیل لرستان از دست رفته و سه هزار و ۹۵۰ واحد صنفی با برآورد خسارت ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بر اثر سیل آسیب دیده اند.
۱۱۴ واحد صنعتی با برآورد ۳۰۰ میلیارد ریال خسارت دیده و زیرساخت های ۱۷ واحد در شهرک ها و نواحی استان نیز خسارت بیش از ۳۰۰ میلیارد ریالی سیل را متحمل شدند.

سیل فروردین ماه امسال ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به زیرساخت های لرستان آسیب زد.

۷۲۶۹/۷۲۷۳

منبع خبر: ایرنا

ارسال نظر

2 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران