آرمان امروز

از جاسوس‌های داخلی و خارجی غافل نشویم

شناسه خبـر : ۳۵۵۴۳ پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۰

آرمان امروز/ متن پیش رو در آرمان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

تحلیلگر مسائل اقتصادی و سیاسی- می‌گوید: اگر ایران را بگردیم و تمام نیروهای متخصص برای وزارت نفت را با شرط وفاداری، صداقت، سلامت و هوشمندی بررسی کنیم که برای جمهوری اسلامی صادقانه کار کنند، بهتر از آقای زنگنه در حوزه نفت پیدا نخواهیم کرد. لیلاز در پاسخ به سئوال خبرآنلاین که چرا مخالفان داخلی آقای زنگنه با مخالفان خارجی او همسو هستند، اظهار کرد: در تمام 40 سال گذشته نیروهای رادیکال مخالف در ایران، با دشمنان قسم‌خورده کشور در عرصه بین‌المللی همسو بوده‌اند.

او افزود: من با آقای زنگنه با این محور که چرا کارت سوخت حذف شد اختلاف نظر دارم یا به عملکرد کند وزارت نفت در اصلاح قیمت حامل‌های انرژی، نقد دارم اما این انتقادها از جنس مسائل کارشناسی است. لیلاز تصریح کرد: من تجربه زندان را دارم و می‌دانم اگر کسی بخواهد در زندان به بیرون پیام بدهد، باید حتما کسی را در زندان و بیرون از زندان داشته باشد؛ چه برسد به اینکه پیام تهدید فرستاده و حتی آن را علنی کند. بنابراین در اینکه آقای زنجانی، قبلا تنها نبوده، شکی نیست.

اساسا کاسبان تحریم فقط در حوزه نفت به دولت فشار وارد نمی‌کنند بلکه در سایر حوزه‌ها هم به دولت فشار می‌آورند. بدبختانه در خیلی از موارد هم تاکنون موفق بوده‌اند. من مقاومت آقای زنگنه را برای اینکه بابک زنجانی جدیدی در این دوره از تحریم‌ها بیرون نیاید ستایش می‌کنم. او تاکید کرد: زنگنه تلاش می‌کند هم سلامت مالی وزارت نفت را حفظ کند و هم تحریم‌ها را بشکند. من امری مقدس‌تر از این در چنین شرایطی نمی‌بینم. ضمن اینکه نیروهای مخالف آقای زنگنه به خوبی می‌دانند که دستگاه‌های امنیتی و نظارتی در سطوح عالی نظام، اشراف 100 درصدی بر روی وزارت نفت دارند. کسانی که این تردیدها را در دل مردم ایجاد می‌کنند، عموما کاسبان تحریم هستند. این تحلیلگر در پاسخ به اینکه آیا احتمال لو رفتن مسیر نفتکش ایرانی از داخل کشور وجود دارد، گفت: معلوم است که این فرض هم امکانپذیر است. اینکه بگوییم در دستگاه‌های ایران جاسوس نداریم، حرف غلطی است. اتفاقا جدی‌ترین و خطرناک‌ترین جاسوس‌ها در امنیتی‌ترین و محرمانه‌ترین قسمت‌ها فعال هستند. همین رفتار اخیر صداوسیما نشان داد اگر آنها اطلاع داشتند که این نفتکش از کدام مسیر می‌رود، به شما قول می‌دهم از تلویزیون به صورت مستقیم آن را پخش می‌کردند. لیلاز اضافه کرد: اینکه جاسوس نداریم، حرف احمقانه‌ایست. اما اینکه بگویم از داخل مسیر کشتی لو رفته، من اطلاعی ندارم.
البته غربی‌ها عوامل و ابزارهای خودشان را دارند. آنها از طریق جاسوس‌های داخلی یا خارجی پیگیر هستند. او با تاکید بر اینکه من معتقدم نفتکش ایرانی کارخلافی انجام نداده است، ادامه داد:به لحاظ سیاسی توقیف نفتکش ایرانی را در واقع حرکت خانم ترزا می در راستای همراهی و همسویی با دولت ترامپ می‌دانم؛ بعد از افشای اظهارات سفیر بریتانیا در آمریکا این احتمال که تیره‌شدن روابط دولت خانم می با آمریکا به زیان دولت وقت بریتانیا تمام شد، به‌عنوان یک دولت لق و رفتنی دست به هر وسیله‌ای برای جلب اعتماد ترامپ می‌زند. لیلاز افزود: کما اینکه ترامپ هم قبلا اعلام کرده که طرفدار بوریس جانسون برای نخست‌وزیری بریتانیاست؛ کاملا مشخص است که دولت خانم می برای اینکه موقعیت لرزان خود را حفظ کند، این کار را کرده و من کار بریتانیا در توقیف نفتکش ایرانی را یک خوش‌خدمتی به ایالات متحده ارزیابی می‌کنم.

منبع خبر: آخرین خبر

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران