سهم لرستان از نقدینگی کشور کمتر از ۴هزار میلیارد تومان است

شناسه خبـر : ۳۵۵۰۱ پنجشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۰

نماینده مردم خرم‌‍‌آباد در مجلس با بیان اینکه از ۱۷تریلیون پول نقد کشور سهم لرستان کمتر از ۴هزار میلیارد تومان است، گفت: تولیدکنندگان گرفتار تنگ‌نظری‌ها، بدفهمی‌ها و عدم درک درست مسئولان از اقتصاد هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدرضا ملکشاهی‌راد ظهر امروز در جلسه مجمع نمایندگان استان با فعالان اقتصادی  که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار داشت: شورای شهر متولی اداره شهر است و شهردار به‌وسیله شورای شهر تأیید می‌شود. هر مسائلی که بد، حاشیه‌ساز و مشکل‌ساز است را به بنده نسبت می‌دهند. من یک اشتباه کردم که برای همه شهرداری‌ها دنبال پول می‌گردم، کلیپی از بنده که رادیویی و تلویزیونی نبود پخش شد، پولی برای شهرداری خرم‌آباد که بخشی از آن تأمین شد را دست‌وپا کردیم.

وی با بیان اینکه حالا از اعضای شورای شهر بپرسید آیا ما دخالتی در کار شما داریم؟ افزود: شورای شهر با رأی مردم انتخاب می‌شود یکی از کسانی هستم که هیچ دخالتی در عزل و نصب ندارم. اگر این‌گونه بود این موضوع را شورای شهر بحث می‎کرد، اما به‌عنوان نماینده مردم اگر شهرداری حقوق مردم را تضییع کند باید پیگیری کنم.

نماینده مردم خرم‌‌آباد و چگنی در مجلس عنوان کرد: در رابطه با سیل اخیر یکی از کسانی بوده که معتقد هستم دولت باید به‌خاطر امهال در پل که عامل سیل شد خسارت به سیل‌زدگان و نه تسهیلات و وام را پرداخت کند. شما عامل تخریب به‌وسیله سیل بودید.

وی با بیان اینکه ما در گذشته از نظر فرهنگی تخریب شده‌ایم و خود ما هم تخریب کردیم، افزود: 17تریلیون پول نقد در کشور است، سهم لرستان 2.7نباشد یک درصد باشد باید 17‌هزار میلیارد تومان پول نقد در این استان باشد ولی کمتر از 4هزار میلیارد تومان است و مابقی توسط سرمایه‌گذاران لر در خارج از استان سرمایه‌گذاری می‌شود. از آن طرف تنگ‌نظری‌هایی که در مسئولان وجود دارد، ناتوانی‌هایی ذهنی و فکری‌ای که در حوزه اقتصاد و درک نادرست از اقتصاد وجود دارد همه را از پای درآورده‌است.

ملکشاهی‌راد گفت: همه کسانی که تولیدکننده هستند گرفتار یک سری تنگ‌نظری‌ها، بدفهمی‌ها و عدم درک درست مسئولان از اقتصاد هستند. ما بارها و بارها نشست و گفت‌وگو داریم. نمایندگان مجلس چکار کنند؟ بگویند این مدیر بیاید و آن مدیر نباشد. کارمان هم همین شده و از این کارها را هم می‎کنیم. فضای مجازی را که می‌بینید می‌گویند نمایندگان جز عزل و نصب کاری ندارند.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس با اشاره به جلسه با استاندار در رابطه با امنیت اجتماعی خاطرنشان کرد: خرم‌آباد محل درگیری و نزاع‌های اجتماعی شده‌است، رسانه‌ها بارها این موضوع را نوشته‌اند، همین درگیری‌ها امنیت اقتصادی را به‌خطر انداخته‌است، خودمان را هم مقصر بدانیم اگر مسئله‌ای مطرح می‌کنیم کنارش پیشنهادی هم بدهیم.

ملکشاهی‌‌راد اظهار داشت: من هم مأیوس هستم که خیلی از مسائل را در لرستان نمی‌شود رفع کرد، آقای سلاحورزی جلسه با وزیر اقتصاد و وزیر صنعت، معدن و تجارت بگذارید تعدادی از تولیدکنندگان را ببرید، جلساتی که تبدیل به سخنرانی می‌شود به‌جایی نمی‌رسد.

وی افزود: اگر می‌خواهید مشکلات حل شود مشارکت در قانون‌گذاری کنید، مردم از ما کار می‌خواهند ما در مقام اجرایی نیستیم اما پذیرفته‌ایم و باید این قضیه را دنبال کنیم، ما فرصت مطالعه برای تدوین طرح، خواندن قوانین و لوایح دولت را نداریم، وظیفه اصلی ما آن است اما به‌دلیل این مسائل نمی‌توانیم انجام بدهیم. شما اگر می‌خواهید در حل مسائل و گره‌گشایی کمک کنید پای کار بیایید.

نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس عنوان کرد: ما مجمع نمایندگان این توان را داریم که داخل صحن مجلس ده‌ها نفر را همراه و طرح را در کمیسیون‌ها ببریم و پیگیری کنیم، تاکنون یک بار این کار نشده‌است. دلیل آن هم این است که شما اعتقادی به نمایندگان‌تان ندارید. اگر ما را پای کار می‌آورید باید دنبال نتیجه و خروجی جلسات هم باشید.

انتهای پیام/ ع

منبع خبر: تسنیم

ارسال نظر

1 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران